KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7660 TL
  • 6.3561 TL
  • 7.4267 TL
Kocaeli Zirve
Gölcük işçisi için yüzde 30 zam talebi
Gölcük işçisi için yüzde 30 zam talebi
Güncel
21 Nisan 2010 Çarşamba 17:49
  • 14

Gölcük işçisi için yüzde 30 zam talebi

Hizmet-İş, Gölcük Belediyesi’nde çalışan işçiler için yüzde 30 zam talebinde bulundu, ‘Geri adım yok’ dedi

Gölcük Belediyesi`nde çalışan 235 işçiyi kapsayan 01.01. 2010 tarihinden itibaren geçerli olacak Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinin ikinci oturumu yapıldı. Görüşmelerde idari maddeler ele alındı. Fuar içindeki YERELSEN Genel Merkezi`nde yapılan görüşmeye Hizmet-İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı İdris Ersoy, Gölcük Belediyesi İş Yeri Baş Temsilci Şahin Barış, YERELSEN Genel Sekreteri Mümtaz Uzun, Gölcük Belediyesi adına belediye başkan yardımcısı İbrahim Tektaş katıldı.
 

ZAM TALEBİ YÜZDE 30
Görüşme öncesi gazetemize açıklamalarda bulunan Hizmet-İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı İdris Ersoy, Ocak 2010 tarihinden geçerli olacak ve 235 çalışanı ilgilendiren TİS görüşmelerde yüzde 30 zam ve yevmiyelere 52 TL üzerinden taban ayarlaması talep ettiklerini söyledi. Ersoy, “Taleplerimizin kabul edilmesi için geri adım atmayacağız. Üyelerimizin haklarının korunmasında, emeklerinin karşılığının almasında ne gerekiyorsa yaparız” dedi.
 

6 MADDE KABUL EDİLMİŞTİ
Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin geçtiğimiz ay yapılan ilk oturumunda görüşülmesi gereken 52 madden sadece 6 maddenin kabul edildiğini, görüşmenin olumlu geçtiğini belirten Ersoy, “İdari maddeler ve diğer sosyal hakları ilgilendiren maddeler üzerinde sıkıntı olmuyor ama ücret ve hafta sonu mesaileri konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Bunları aşmaya çalışıyoruz” dedi.
 

DERİNCE VE ÇAYIROVA`DA GREV OYLAMASI
Ersoy, Karamürsel ve Gebze Belediyesi`nde çalışan üyeleri için istedikleri oranları aldıklarını ve toplu görüşmelerin anlaşmayla sonuçlandığını, Darıca`da ise ara bulucuya gittiklerini söyledi. Ersoy, “Derince ve Çayırova Belediyesi`nde görüşmeler tıkandı ve bu iki ilçemizde grev oylaması yapacağız. Çalışanlarımızın haklarını nasıl ve ne şekilde koruduğumuz belli olmuyor mu? Birilerinin söylediği gibi görüşmeleri basite almıyoruz” şeklinde konuştu. Ersoy, Başiskele Belediyesi`nde TİS görüşmelerinin 29 Nisan`da başlayacağını söyledi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ