KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
“Hedefimiz Meteks’i 81 ile yaymak”
 “Hedefimiz Meteks’i 81 ile yaymak”
Finans
22 Ekim 2012 Pazartesi 10:55
  • 1529
  • 0

“Hedefimiz Meteks’i 81 ile yaymak”

Metin Çavuşoğlu’nun sahibi olduğu Meteks Home Collection 2013 CNR İstanbul fuarına katılarak ürünlerini 81 ile yaymayı planlıyor
Tül, perde, nevresim gibi çeşitli ev tekstil ürünlerinin her çeşidini bulabileceğiniz Meteks Home Collection, Sanayi Mahallesi Çarşı Yapı İş Merkezi B/7-8 adresinde hizmet veriyor. 2013 CNR İstanbul fuarına katılmaya hazırlanan Meteks Home Collection, isteyenlere Meteks Corner olarak bayilik açma fırsatı da sunuyor. Bayilik açmak isteyenlere tam destek verdiklerini ifade eden Meteks Home Tekstil`in sahibi Metin Çavuşoğlu Meteks`in bayiliğini alacak olan müşterilerine kira desteği sağladıklarını da sözlerine ekledi.
 
ÇEKİRDEKTEN YETİŞTİM
Tekstil işinin 3. kuşak elemanı olduğunu ve çekirdekten yetiştiğini söyleyen “Aslen uşaklıyız. Dedem Mustafa Çavuşoğlu Uşak`ta sırtında kaput bezi satarak geçinen bir tüccarmış. 1954 yılında İzmit`e toptan mal satmaya gelmiş. Buradaki piyasayı beğenmiş ve buraya yerleşmiş. Daha sonra dedem işi babama öğretmiş babamda bize. 2011`de de kardeşlerimle ortak yürüttüğüm tekstil işini onlardan ayrılarak kendim yürütmeye başladım. Şuan Türkiye ve yurtdışı olmak üzere toplam 100 noktaya hizmet veriyorum.” dedi.
 
HEDEFİMİZ 150 NOKTA
Meteks Tekstil olarak 2013 hedeflerinin 150 noktaya ulaşmak olduğunu söyleyen Çavuşoğlu “ 2013 yılı hedefimiz 150 noktaya eşit hizmet verebilmek. Ayrıca 2013 yılında CNR`a katılarak ürünlerimizi 81 ile yaymayı planlıyoruz. Şuan İstanbul`dan Bartın`a kadar pazarlama ağımız var. Kocaeli`de 6 şubemiz var. Meteks bünyesinde 40 personel çalışıyor. İşimiz Bursa, İstanbul ve Denizli`den temin ettiğimiz tül, ev tekstili ürünlerinin imalatını yapıp vatandaşa kaliteli hizmet sunmak. Kupon, Gökay, Design Colors, Taç ve Kristal`in ürünlerinin de bayiliğini yapıyoruz” diye konuştu.
 
AL-SAT DEVRİ BİTTİ
Yurtdışına da ihracat yaptıklarını ifade eden Çavuşoğlu “Piyasa da ciddi bir rekabet ortamı var. Al-sat devri bitti. Bu yüzden imalatta girdim. Şuan piyasayla ciddi manada rekabet edebilecek seviyeye geldim. Yurtdışına da ihracat yapıyorum. Şuan Umman,Irak gibi Arap ülkelerine ürün satışlarımız var. Rusya`yla da irtibat halindeyiz. Anlaşırsak Rusya`yla da beraber çalışacağız. İşimde iddialıyım. Gelecekte Kandıra yoluna içerisinde fabrika, petrol ofisi ve restaurant bulunduran bir yapı kurmak hayallerim arasında” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ