KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Battal Kardeşler yeni yatırımlarla geliyor
Battal Kardeşler yeni yatırımlarla geliyor
Finans
19 Kasım 2012 Pazartesi 08:57
  • 718
  • 0

Battal Kardeşler yeni yatırımlarla geliyor

Gebze bölgesinin hurda alanında faaliyet gösteren en önemli yatırımcılarından bir tanesi olan Battal Kardeşler 2013 yılında yapılacak yeni yatırımların müjdesini verdi

Geri dönüşüm sektöründe kalite ve çevre koruma yöntemlerinin tamamını benimseyerek iyileştirilmesine de katkıda bulunan büyük firmalardan Battal Kardeşler her yıl 10 bin ton civarında hurdayı ülke ekonomisine kazandırarak bir anlamda hem ticaret yaparken hem de sosyal sorumluluklarını yerine getiriyor. Battal kardeşler dev sanayi tesislerinin geri dönüşebilen atıklarını toplayarak kazanımını sağlarken ömrünü tamamlamış endüstriyel tesislerin sökümlerini de gerçekleştirerek kendi sektörlerinde çok önemi faaliyetler sergiliyor. 

 
TESİSLER GEBZE`DE
Battal Kardeşler, 1980 yılında ekonomik hayatına ilk adımlarını atmasının ardından 2000 yılında Gebze tesislerini kurarak, iki dev tesisle hizmetlerine devam eden bir firma. Fabrikalardan konteyner, metal, hurda, mangan, krom, kromlu çelikler, nikel, alaşımlı çelikler, bakır, sarı pirinç, alüminyum, plastik, kağıt, varil benzeri atıkların alımını gerçekleştirerek geri kazanımlarını sağlayan devasa firma Gebze Tavşanlı ve S.S Marmara Geri Dönüşümcüler Kooperatifi`nde faaliyet gösteriyor.  Sanayi`de kullanan materyallerin yüzde 50`si gibi önemli bir rakamın geri dönüşümden kazanıldığı göz önünde bulundurulduğunda, Battal Kardeşler bölgenin en önemli geri dönüşüm firmalarından bir tanesi olarak öne çıkıyor.   
 
YENİ YATIRIMLAR YOLDA
Bir çok kalite standartları belgesinin yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen ‘Tehlikesiz Atıklar Toplama ve Ayırma Belgesi`ne de sahip olan köklü firma,  sektörde lisansı olmayan bir çok firmanın yanında gerek büyüklüğü gerekse de duyarlılığı sayesinde takdirleri üzerine topluyor. Avrupa`daki ekonomik kriz ve Arap ülkelerinde yaşanan karışıklıklar nedeniyle bu yıl yapılması planlanan zamların yapılamaması nedeniyle olumsuz etkilenen hurda piyasasının önemli aktörü Battal Kardeşler, piyasaların rahatlamasıyla birlikte 2013 yılı içerisinde yeni yatırımlara başlayacağının da müjdesini verdi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ