KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Borteknik’den önemli birliktelik
Borteknik’den önemli birliktelik
Finans
19 Kasım 2012 Pazartesi 09:03
  • 899
  • 0

Borteknik’den önemli birliktelik

Gebze’de faaliyet gösteren alanının en önemli firmalarından Borteknik, Alman devi Hesterberg’le bir anlaşma imzalayarak dünya pazarında boy göstermeye başladı

Dünya lideri Hesterberg ile 2011 yılında kurdukları ortaklıkla ürünlerinin tüm dünyada  satışı gerçekleşen Bor Teknik, önümüzdeki günlerde adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Borteknik Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Atik, ürünün Ar-Ge çalışmalarının ve testlerinin tamamlandığını söyledi. Atik, “Hestal” markası altında satışa sunulacak ürünün, 20-27 Eylül 2012`de Almanya`da düzenlenen Otomotiv Yedek Parça Fuarı`nda görücüye çıktığını ve büyük ilgi çektiğini vurguladı.

 

TÜM DÜNYADA SATILACAK
Üretimlerine 2004 yılında Bordoor markasıyla başlayan Bor Teknik kamyondan, treylere kadar her büyüklükteki ticari araçlar için üst yapı sistemleri üretimi yaparken, ağırlıklı olarak dorse üreticilerine yönelik çalıştıklarıyla da dikkat çekiyor. Hammaddenin büyük bir kısmını yurt içinden temin eden köklü firma. Ürünlerinden kilit bölgesi hariç tamamen yerli ürün kullanıyor olmasıyla da kendi segmentinde fark yaratıyor. Firma ayrıca ağır ve hafif ticari araçlar için yan kapak sistemleri, ön duvar ve yan yapı sistemleri, çift kat sistemleri, kayar çatı sistemleri ve bisiklet korkuluğu üretimi de gerçekleştiriyor. 
 

HESTERBERG GARANTİLİ HİZMET

Kilitleri, Almanya merkezli dingil üreticisi BPW`nin alt kuruluşu olan Hesterberg`den temin ettiklerini dile getiren Borteknik Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Atik; “ Hesterberg ile 2011 yılında treyler arka kapılarının üretimi konusunda anlaşma imzaladık. Türkiye`de üreteceğimiz kapılar (Hestal) markası altında 45 farklı ülkede satışa sunulacak. Başta Almanya treyler üreticileri olmak üzere farklı ülkelerin üreticileri tarafından beğenildi. Hesterberg`in dünya genelinde 45 ülkede 160 bayi ve satış temsilcisi var. Dünya lideri bir markayla ortaklık yaparak ürünlerimizin tüm dünyada satılmasından mutluluk duyuyoruz.” Dedi.
 

HEDEF 15 BİN ADET ÜRETİM
Üretim kapasitesini arttıracak olan köklü firma, bu nedenle S.S Marmara Geri Dönüşümcüler Kooperatifi`ndeki 3 bin metrekare alana sahip yepyeni bir tesise de taşınarak istihdam sayısını da 25`e çıkardı. Yılda 6 bin araçlık parça üretim kapasitesine sahip olan ve 2013 yılı içerisinde bu rakamı 15 bin adede çıkarmayı planlayan Borteknik, üretiminin %70`ini de ihraç etmeyi hedefleri arasına koymuş durumda. Firma yurt içinde Tırsan, Koluman, Otokar, Mitsubishi gibi firmaların yanı sıra yurt dışında da kendi sektörünün devi olan bir çok firma için üretim yapıyor.  Almanya, Slovakya ve Polonya ise ihracat bölgeleri olarak öne çıkıyor. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ