KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Ceva Lojistik bir kez daha Kocaeli dedi
Ceva Lojistik bir kez daha Kocaeli dedi
Finans
29 Ekim 2012 Pazartesi 08:38
  • 983
  • 0

Ceva Lojistik bir kez daha Kocaeli dedi

Türkiye’nin en büyük lojistik depolarından birini daha Gebze’de açan CEVA Lojistik, ilimizi dağıtım ve ihracatta üs olarak seçti

Lojistiğin güçlü firmalarından biri olan CEVA Lojistik Kocaeli`de yaptığı yatırımları hızlı bir şekilde sürdürüyor. 2012 yılında Türkiye`nin lojistik sektöründe tek merkezden takip sistemi olan Kontrol Merkezi`ni açan ve ardından Kocaeli-Gebze`de Türkiye`nin en büyük transfer merkezini hizmete sokan CEVA, şimdi de Türkiye`nin en büyük depolarından birini sanayinin dağıtım ve üretim merkezi Gebze`de faaliyete soktu. 

 
KAPASİTESİ YÜZDE 10 ARTTI
 Son olarak Türkiye`nin en büyük lojistik depolarından birini daha Kocaeli- Gebze`de açan lojistik devi CEVA, bu sayede kapasitesini yüzde 10 arttırarak, Türkiye`de 600 bin metrekare depolama alanına ulaştı. Özel IT sistemi, deprem yönetmeliğine uygun ve yangına karşı son teknoloji önleme sistemine sahip olan ve Uluslararası Yangın Koruma Derneği (NFPA) standartlarına uygun olarak inşa edilen depo  Ceva`nın Gebze`de açtığı 3. depo olma özelliğini gösteriyor.
 
YENİ YATIRIMLAR OLACAK
CEVA Lojistik olarak sanayi merkezi Kocaeli`yi üs olarak seçtiklerini belirten CEVA Türkiye Genel Müdür Baş Yardımcısı Turhan Özen “Türkiye`nin kalbi olarak tanımlayabileceğimiz bir konumda bulunuyor. Bu nedenle yaptığımız bu önemli yatırımlarda Kocaeli`yi üs olarak seçtik. Sanayinin merkezi olan Kocaeli-Gebze, Gebze`deki 60 bin metrekarelik yeni depomuz Türkiye`nin en büyük deposu olmasının yanı sıra IT altyapısı ve güvenlik standardı ile de bizim için stratejik bir önem taşıyor. Gelecek dönemde de Kocaeli`de yeni depo yatırımları yapmaya devam edeceğiz.” dedi. 
 
LOJİSTİĞE AĞIRLIK VERİYORUZ
2011 yılında lojistik ve altyapı yatırımlarının yanı sıra depolama alanında ciddi bir yatırım sürecinde olduklarını belirten CEVA Inbound Operasyonları İş Birimi Direktörü Hakan Çetin ise “Kocaeli, Türkiye`nin, hatta uluslararası ulaştırma koridorlarının olmazsa olmaz geçiş noktasıdır. Kocaeli`nden kara ve demir yolu ile geçen transit yükler, bölgeyi aynı zamanda bir lojistik bölge statüsüne de sokmaktadır. Lojistik bölgesi olarak adlandırdığımız Kocaeli`nde depo ve transfer merkezi yatırımlarımızın yanında inbound lojistik operasyonlarımıza da ağırlık veriyoruz”  diyerek sözlerine son verdi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ