KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
ERAS İnşaat konut yapmaya hazırlanıyor
ERAS İnşaat konut yapmaya hazırlanıyor
Finans
03 Aralık 2012 Pazartesi 09:42
  • 1833
  • 0

ERAS İnşaat konut yapmaya hazırlanıyor

Türkiye’nin inşaat devi ERAS İnşaat, konut yapan bir çok firmaya yıllardır sağladığı desteğin ardından 25 yıllık tecrübesi ile bir konut projesine imza atmaya hazırlanıyor

1987 yılında Erdoğan Özgün tarafından kurulan ERAS İnşaat, 25 yıllık tecrübesi ile Türkiye`nin en büyük inşaat şirketlerinden birisi konumunda olmasıyla göz dolduruyor. Marmara bölgesinin birçok önemli sanayi kuruluşunun, binlerce metrekarelik sanayi yatırımını proje safhasında teslim alarak  inşa eden ERAS, ayrıca birçok arıtma tesisi, okul, yaşlılar yurdu, cami, özel bina, villa ve apartman inşaatlarının da altından başarı ile kalkan bir firma olarak biliniyor. Sektöründe öncü ERAS, yüzlerce kişiye de istihdam alanı yaratarak ülke ekonomisine büyük katkı yapıyor. İnovatif çözümleriyle, gerek özel sektör gerekse de devlet yatırımı bazında tüm Türkiye'de lojistik anlamda yardımına başvurulan firma bu günlerde  bir konut projesiyle  liderliğini pekiştirmeyi planlıyor. 

 

YENİ PROJELERE START VERİLİYOR
ERAS İnşaat 2002 yılından itibaren Doğu Marmara bölgesinde, Adapazarı Çamyolu, Düzce, Mekece, Bilecik, Geyve tesislerini, İstanbul Bölgesinde Doğuda Kartal, Fikirtepe, Cevizli, Hereke, Gebze, Batıda Ispartakule, Bahçeşehir, Zincirlikuyu, Kayabaşı, Büyükçekmece tesislerini ve Güney Marmara Bölgesinde Yalova, Gemlik, Altınova, Laledere tesislerinin işletmeciliğini yapmasıyla sektörünün devi konumunu her geçen gün pekiştirerek sürdürüyor.  Tecrübeli firma hali hazırda 14 tesiste fiili olarak üretim, taşıma ve pompalama faaliyetleriyle de hizmetlerine devam ediyor. Firma bu günler de inşaat sektörünün ismi en çok duyulan firmalarından bir tanesi olan Varyap ile “Metropol İstanbul” isimli yepyeni bir projede çalışmaya başlayacağının da müjedisini verdi. 
 
ÖZGÜN; İŞİMİZİ SEVEREK YAPIYORUZ
Sektörünün devi konumunu yıllardır koruyan ve inşaat sektörünün mutfağında dünya çapındaki bir çok firmaya hizmet veren Eras İnşaat'ın kurucusu ve yöneticisi Erdoğan Özgün;  Her zaman yeni ve vizyon sahibi işlere imza atmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde de yepyeni projelerle hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu ülkenin insanını da, işimizi de çok seviyoruz. Böyle olunca işinizi yapmanızda çok daha kolay oluyor. Emek harcadığımız tüm işleri severek ve öen göstererek yapan bir firmayız. Ayrıca insan odaklı çalışmaya da özen gösterirken Türkiye için son derece önemli ve büyük projelerde himet veriyoruz” dedi.  Günde 10.000 metreküp beton üreterek sektörün devlerine pazarlayan firma,  ayrıca tünellerden çıkarttıkları kayalardan  beton yapıp, yeniden tünellerde kullanarak çevreci bir harekete de imza atmış oluyor. 
 
EKONOMİK ÇÖZÜMLER SUNUYOR
2012 Ekim ayı rakamlarına göre 190 adet hazır beton mikseri, 53 adet mobil beton pompası, 11 adet yer pompası, 22 adet loder, 49 adet binek ve ticari aracının yanı sıra yüzlerce personel ile hizmet vermekte olan firma yine bu yılın rakamlarına göre bünyesinde 600 personel ile hizmet veriyor. Hazır beton sevk hatları montajı, sökümü ve işletmeciliği, mast bom kurulumu, kat yükseltmesi, işletmeciliği ve sökümü konularında özel donanımlı araçları ile sürekli hizmet veren bir ekibi kendi bünyesinde bulunduran ERAS, yüksek katlı binaların betonlarının dökülmesinde de sahip olduğu hidrolik bomlar ve tecrübeli çalışanları ile inşaat firmalarına hızlı ve ekonomik çözümler sunarak sektörünün tüm projelerine kolaylık sağlıyor. 
 

VERGİ REKORTMENİ OLDU
Sektörünün devi firma, yaptığı projelerin yanı sıra ödediği vergilerle de adından söz ettiren firmalar arasında.  Kocaeli Kurumlar Vergisi Rekortmenleri sıralamasında 2006 ve 2007 yıllarında arka arkaya ilk 100 içerisinde yer alan Eras İnşaat, bağlı olduğu Tepecik Vergi Rekortmenleri sıralamasında ise aynı yıllarda ilk 12 de yer almasıyla fark yaratıyor. 2008 yılı içerisinde de ‘TEB Kobi Tv Özel Ödülü`nün sahibi olan Eras İnşaat, ana hizmet konusuna ve ülke menfaatlerine destek olabilmek amacı ile 2012 yılı başından itibarende Kocaeli Üniversitesi ile ilişkilerini arttırdı. 2012 yılının ikinci yarısından itibaren ERAS Akademi'nin çalışmalarına başlayan firma, İş Bulma Kurumu ile personel eğitimi konularında birçok anlaşma imzaladı. 
 

DENEYİMLİ 600 PERSONEL
Türkiye`nin öncü inşaat şirketlerinin başında gelen ERAS, yine kendisi gibi birçok büyük ve köklü şirket ile ortak projeler ve çalışmalar yürütüyor. Kendi sektöründe Türkiye`nin öncüsü olan birçok şirketin tesis ve üretim alanlarını inşa eden ERAS İnşaat,  inşaat ve hazır beton sektöründe, öz kaynakları ile uluslararası alanda hizmet veren, lider ve vazgeçilmez bir marka olarak verdiği hizmetlerinin yanı sıra bünyesinde bulunan deneyimli, sertifikalı, ehliyetli ve eğitimli 600 personel ile de Türk ekonomisi için ne kadar değerli olduğunu gösteriyor. Firmalara lojistik anlamda  tüm beton hizmetlerini sunan firma önümüzdeki günlerde konut alanında kendi projesine de başlamayı öngörerek bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Proje ile ilgili çalışmalar devam ediyor. 
 

OPERASYONEL BAŞARI
ERAS inşaat bütün tesislerinde internet bağlantılı bilgisayar sistemleri, kameralı tesis gözlem ve kayıt sistemleri bulunduran çok az firmadan biri olarak da dikkat çekiyor. Ayrıca uydu takip sistemleri ve haberleşme ağı ile birimleri arasındaki iletişimi sağlıklı bir şekilde gerçekleştiren ERAS İnşaat, tüm araçlarını araç takip sistemiyle de takip ediyor.  Teknolojik altyapısını, teknik bilgi ve yetenekle donanmış yönetim kadrosu ile birleştirerek kurumsallaşma açısından ülkenin birçok firmasına da rol modeli olan köklü firma, başarısının sürekliliği, günlük işlerinde ve alınan tüm kararlarda bu sistemli ve disiplinli çalışma prensipleriyle de sağlıyor. Operasyonel anlamda en teçhizatlı firmalardan biri olan ERAS Türkiye'nin en önemli projelerinde bulunan imzasıyla inşaat sektörünün mutfağına adını altın harflerle yazdırıyor. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ