KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
FY Danışmanlık, Türkiye sınırlarını aşıyor
FY Danışmanlık, Türkiye sınırlarını aşıyor
Finans
12 Kasım 2012 Pazartesi 08:50
  • 1211
  • 2

FY Danışmanlık, Türkiye sınırlarını aşıyor

2011 yılında kurulan ve adını kısa sürede duyuran FY İdari Danışmanlık firması Türkiye sınırlarını aşmaya hazırlanıyor

2011 yılında kurulan ve Fikret Yıldırım`ın sahibi olduğu FY İdari Danışmanlık emin adımlarla çalışmalarına devam ediyor. Aynı zamanda Kartepe Belgelendirme firmasının da ortağı olan Fikret Yıldırım kurumsallaşmak isteyen tüm şirketlere danışmanlık yapıyor. İlimizdeki ve Türkiye genelindeki birçok firmanın yazılımı ile tüm alt yapısını hazırlayan FY İdari Danışmanlık aynı zamanda sanayi arazisi satışı da gerçekleştiriyor. 120 firmaya hitap eden, 400`e yakın firmaya belge veren, 3 bin 500`e yakın kişiye eğitim veren FY İdari Danışmanlığın hedefi ise ABD`nin ANSİDEM`e Akredite ederek belgelendirme yapabilmek. 

 

FY İdari Danışmanlık neler yapar?
FY İdari Danışmanlık, kurumsallaşmak isteyen tüm şirketlere danışmanlık yapıyor. Hem şirketler görevlilerine veya çalışanlarına eğitim veriyoruz hem de onların alt yapılarının tamamını değiştiriyoruz. Kartepe Belediyesi`nin de ücretsiz olarak danışmanlık hizmetini vermemizin yanı sıra ilimizdeki çok büyük firmaların da danışmanlık hizmetlerini bizler veriyoruz. Bunların arasında Modül Çelik, Kaya Otomotiv, Kolsan, Uzur Makine ve Ernaz gibi firmalar bulunuyor. 
 

Belgelendirme konuları da yapıyorsunuz değil mi?
Tabii ki biz kendimiz belgelendirme yapabiliyoruz. Bunun için gerekli tüm izinlerimiz bulunuyor. Bizim aynı zamanda iki eğitim salonumuz var ve burada biz kalite yönetim uzmanları tarafından eğitimler veriyoruz. Eğitimleri bazen bizim binamızda bazen ise firmalara giderek de verebiliyoruz. Sistemini kurmadığımız, eğitimlerini tamamlamamış olan firmalara İSO Belgesi verdirttirmiyoruz. Belgeler tüm eğitimlerin ardından veriliyor. 
 
 
Peki şuan için görüştüğünüz firmalar var mı?
Mısır ve Libya`daki bazı firmalar ile görüşmelerimiz devam ediyor. Muhtemelen Libya firmasıyla 2013 yılında çalışmalara başlayacağız ama bazı isteklerimiz var. Bunların yerine getirilmesi gerekiyor. Bunun en önemlisi de can güvenliği. Ödeme koşulları ile de anlaştığımızda bir sıkıntı gözükmüyor. Bunun yanı sıra Mısır`da da bir firma ile görüşmelerimiz sürüyor. Ancak o daha henüz net değil. Yabancı firmalar Türkiye`de yapılanları yapmak istiyorlar. 
 
 
Projeleriniz var mı peki?
KOSGEB destekli olan projelerimiz var. Bu proje kapsamında insan kaynakları eğitimi, iş sağlığı güvenliği ve yönetim modellerinin oluşturuyoruz. Bu eğitimlerimizi firma ve firma çalışanlarına yönelik yapıyoruz. Bu projeye katılanlar bizlere ödedikleri ücreti KOSGEP tarafından geriye alabiliyorlar. Yine üniversite öğrencilerine yönelik belgelendirme projelerimiz oluyor ve hatta bu öğrencilere bunu ücretsiz olarak yapıyoruz. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ