KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Kaya’dan 100 bin kişiye eğitim
Kaya’dan 100 bin kişiye eğitim
Finans
19 Kasım 2012 Pazartesi 09:16
  • 1282
  • 0

Kaya’dan 100 bin kişiye eğitim

Yılda 2 milyon 500 bin metre halat ve 250 bin adet yüksekte çalışma, kurtarma ve tahliye ekipmanları üretim kapasitesine sahip olan Kaya Grup yeni yatırım ve sosyal sorumluluk projeleriyle adından söz ettiriyor
Ticari hayatına 1980 yılında halat üretimi yaparak başlayan ve 1990`lı yıllarda faaliyet alanını genişleterek endüstriyel iş güvenliği ve yüksekte çalışma konularında ekipman üretimine yönelen Kaya Grubu, yeniden yapılanma ve gelişim projesi kapsamında 2005 yılında başlattığı GOSB 2020 Projesi ile Kaya Ropes, Kaya Safety, Kaya Training ve Kaya Consulting markaları ile hizmet vermeye devam ediyor. Teknik ve teknolojik halatlar, endüstriyel iş güvenliği ve yüksekte çalışma ekipmanlarının üretimi ve ihracatının yanı sıra eğitim, danışmanlık ve denetim hizmetleri veren alanında uzman firma çokça sosyal sorumluluk projesiyle de yüksekte iş güvenliği kültürüne destek veriyor. 
 
KAYA: “DESTEĞE DEVAM EDECEĞİZ”
Konuyla ilgili konuşan Kaya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaya, “Yüksekte iş güvenliği bir kültürdür ve biz bu kültürün ülkemizde yerleşmesi için bu sürece Ar-Ge çalışmalarımız, yeni ürünlerimiz, eğitim-danışmanlık hizmetlerimiz ve kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizle 32 yıldır destek veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz” dedi. Yıllardır beklenen ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası`nın 30 Haziran 2012 tarihinde Resmi Gazete`de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini hatırlatan Kemal Kaya, yasanın ardından çıkacak yönetmeliklerle “Yüksekte Güvenli Çalışma” konularındaki eksikliğin giderilmesi gerektiğini söyledi.
 
100 BİN KİŞİYE EĞİTİM
Firma bünyesinde kurulan eğitim merkezinde yılda yaklaşık olarak 8 bin kişi birebir eğitim görürken, Kaya grubu yönetim kurulu başkanı Kemal Kaya kuracakları yeni merkezin dünyada başka bir örneği bulunmadığını ve merkezde bireylerden çok kurumların eğitileceğini kaydetti. Sözlerine devam eden Kaya Uzaktan İş Sağlığı ve Güvenliği ve Yüksekte Çalışma Projesi`nin yazılım çalışmalarının devam ettiğini belirterek, Almanya, İrlanda ve Letonya ortaklığında hayata geçirilecek projeyle yılda 100 bin kişiye uzaktan eğitim vermeyi planladıklarını söyledi. Kaya ayrıca eğitim birimlerinin iş sağlığı güvenliği-yüksekte çalışma konusunda üç kitap yayınladığını da aktardı.
 
YENİ FABRİKA YOLDA
Geçen yıl 12 milyon euro`luk ciro elde ettiklerini ve hedeflerinin 2012`de yüzde 27 oranında büyümek olduğunu aktaran Kaya, 23 ülkeye ihracat yaptıklarını ve toplam gelirlerinin yüzde 10`unu ihracattan elde ettiklerini dile getirdi. Yapmayı planladıkları yeni makine yatırımlarıyla 3-4 yıl içinde ihracat rakamlarını yüzde 51 seviyelerine çıkarmak istediklerini ifade eden Kaya, iç piyasadaki liderliklerini dünya pazarına da taşımak için GOSB`de yeni bir fabrika kurarak üretim hacimlerini beş yılda iki katına çıkarmak istediklerini söyledi. Kaya ayrıca uluslararası standartlara sahip 500`den fazla ürünleri bulunduğunu ve bu ürünlerinin çoğunun Türkiye`de sadece kendileri tarafından üretildiğini belirtti.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ