KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Kayarlar, Namet’i dünyayla buluşturuyor
Kayarlar, Namet’i dünyayla buluşturuyor
Finans
03 Aralık 2012 Pazartesi 09:01
  • 2019
  • 1

Kayarlar, Namet’i dünyayla buluşturuyor

Sektörün en önemli markalarından Namet’i bünyesine alarak yatırımlarıyla adından söz ettiren Kayarlar Et, Çayırova bölgesinde bulunan tesislerinden tüm dünyaya Namet kalitesini yaşatıyor

Alanında 76 senelik tecrübesi bulunan Namet`i bünyesine katarak,  güçlü bir markanın şemsiyesi altında piyasaya şarküteri mamulleri sunan Kayarlar Et, sektöre önemli miktarda ham madde sağlayan firmalarında başında geliyor. 68 milyon dolarlık dev yatırımıyla da göz dolduran firma, 34 bin 6 yüz metrekarelik kapalı alanda üretim yaparken, sektöründe faaliyet gösteren rakiplerine de adeta toz yutturarak, lider olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Çayırova`da bulunan son teknoloji tesislerinde gerçekleştirdiği kaliteli üretiminin yanı sıra, imalat kapasitesini de her geçen gün arttıran tecrübeli üretici, ürün çeşitliliğini de sağlayarak, üretim teknolojilerini güncel tutmak için üst düzeyde performans sergiliyor.

 

ÖZEL ÜRÜNLERLE FARK YARATIYOR
Merkezi İngiltere`de bulunan Halal Food Authority`den ve Türk Standartları Enstitüsü`nden olmak üzere iki adet helal sertifikası bulunan Namet`in Çayırova tesisleri, aynı zamanda ISO 9001:2008, ISO 22000:2005, IFS V6, BRC V6, PAS 220:2008 kalite ve gıda güvenliği sistemi belgeleri ile TSE ürün ve hizmet yeterlilik belgelerine sahip olmasıyla da göz dolduruyor. Şarküteri ürünlerinin çoğunda dilimleme ve paketleme işlemleri el değmeden gerçekleştiren Namet, ürünlerini farklı ambalaj teknikleriyle satış noktalarına sunma anlamında da büyük avantaj sağlıyor. Ayrıca Namet yaptığı yatırımlar sayesinde, HORECA ve Cash & Carry gibi yeni satış kanallarına, gerek kendi markasıyla, gerekse özel ürünler üreterek ulaşarak her kesimden tüketicisiyle buluşuyor.
 

TÜM TÜRKİYE`YE DAĞITIM
Son iki yıllık periyotta, üretim alanında olduğu kadar, satış alanında da başarılı çalışmalar gerçekleştiren Namet, önemli adımlar atarak Türkiye genelinde bayileşmesiyle de tüketiciye ulaşma kanallarını arttırıyor. Türkiye`nin en prestijli markaları için Fast food ürünlerinin üretimini de gerçekleştiren firma, Migros, Carrefour, Metro, Kipa ve BİM gibi önemli perakende zincirlerini de portföyünde bulundurarak ulusal marketler kategorisinde de lider konumunu sürdürülebilir kılıyor. Satıştaki başarısını güçlü lojistik alt yapısını borçlu olan Namet`in ürünleri, Marmara, Akdeniz, Ege, Anadolu ve Doğu Karadeniz Bölge Müdürlükleri`ndeki 200`ü aşkın satış personeli aracılığıyla toplu tüketim ve perakende kanallarına ulaştırılıyor. 
 

SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜSÜ
Geçtiğimiz günlerde, Namet Bistro, Namet Sofram ve Namet Naturet olmak üzere üç yeni marka altında, yepyeni ürünlerini tüketicilerinin beğenisine sunan Namet, bu markalarla birlikte özellikle toplu tüketim kanalındaki bulunurluğunu arttırmasının yanı sıra, yeni ambalajları sayesinde “Dünya Altın Ambalaj Ödülü”yle onurlandırılmasıyla da alanında ki farkını ortaya koyuyor. Ayrıca  Türkiye`nin en hızlı büyüyen 25 şirketinden biri olarak seçilen Namet, bu sene itibariyle, Fortune Türkiye dergisinin 2011 verilerini baz alarak hazırladığı, “Türkiye`nin En Büyük İlk 500 Şirketi” listesinde 187`inci, Capital 500 listesinde 234`üncü, ISO 500 listesinde ise 120`inci sırada konumlanarak sektörün devi olduğunu bir kez daha ispatlıyor.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ