KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Keskin Demir ithalatı düşürdü
Keskin Demir ithalatı düşürdü
Finans
10 Aralık 2012 Pazartesi 08:52
  • 843
  • 0

Keskin Demir ithalatı düşürdü

Keskin Demir, AR-GE çalışmaları sonucu demirçelik fabrikalarında kullanılan bir malzemeyi ucuza imal ederek ithal edilen malzemenin yerlisini üretti.
Faaliyetlerine 2006 yılında gemilere ve yüksek trafolara fiskos vana üretimi yaparak başlayan Keskin Metal Döküm, demir çelik sanayi, gemi inşa, vana, pompa, gıda, otomotiv, makine sanayi, tekstil ve turizm sektörlerine yönelik ekipmanlar ve parçalar üretiyor. Daha önce Amerika`dan ithal edilen fiskos vanaları Türkiye`de ilk defa üreten firma, üretimini gerçekleştirdikleri parçaların tamamını yurtdışından ithal etmesiyle de biliniyor. 
 

İTHALAT ORANLARINI YÜZDE 20 İNDİRDİ
Demir çelik fabrikası, gemi ve vana grubu, sekonder, gaz altı, argon, kaynakları ve tamir bakım hizmetleri veren Keskin Metal Döküm, daha önce yurt dışından ithal edilen ve demir çelik fabrikalarında kullanılan doğalgaz brülörünü 2007 yılında, yaptığı Ar-Ge çalışmaları sonucunda daha ucuza imal etmeyi başardı. Keskin Demir Döküm yaptığı bu çalışma ile, daha önce bu parçaları ithal eden firmaların ithalat oranlarını yüzde 20 ye kadar indirdi.
 

KENDİSİNİ KANITLADI
Fabrika hurdalarını imalat sanayine kazandırarak ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlayan Keskin Demir Döküm, geçmişten bu yana süregelen ve gelişmekte olan portföyü ve ilkeleri doğrultusunda sunduğu kaliteli imalat ile, ciddiyeti ve ülkedeki önemini gözler önüne seriyor. Geçmişin deneyimi ile geleceğin yeniliğini bu günde buluşturarak, minimum zaman ve maliyetle maksimum kaliteyi aynı anda yakalamak hedefiyle yola çıkan firma, kısa sürede birçok projeyi başararak kendini kanıtladı.
 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ