KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Lurec, baz yağ üretmeye başladı
Lurec, baz yağ üretmeye başladı
Finans
05 Kasım 2012 Pazartesi 08:39
  • 808
  • 0

Lurec, baz yağ üretmeye başladı

Atık madeni yağ, atık solvent ve alkollerin çevre mevzuatına uygun geri kazanımını yapan Lurec Kimya, yeni yatırımlarıyla baz yağ üretimi yapmaya da başladı

Atık madeni yağ, atık solvent ve alkollerin çevre mevzuatına uygun geri kazanımını yapan Lurec Kimya, yeni yatırımlarıyla baz yağ üretimi yapmaya da başladı. Özellikle alüminyum hadde yağlarının geri kazanımını yapan Lurec Kimya, alüminyum firmalarına standartlara uygun ucuz girdi sunuyor. Lurec Kimya, Şirket Müdürü Yasin Balcı, 2011 yılının sonunda lisanslı olarak faaliyete başladıklarını belirterek, laboratuvarlarının akredite olduğunu, Ar-Ge çalışmalarının geri kazanımda kaliteyi arttırmak için devam ettirdiklerini söyledi. 

 
HEDEF, STANDARTLARA UYGUN YAĞ ÜRETİMİ
Özel ve tekrar kullanılabilen yağlar için kaliteli geri kazanım ve baz yağ üretiminin öncelikli konuları olduğunu söyleyen Balcı, “Geri kazanım sektöründe karşılaştığımız farklı atıkların tekrar kullanımını sağlamak ve uygun geri kazanım metodu için ciromuzun yüzde 7`sini Ar-Ge faaliyetlerimize ayırıyoruz. TS standartlarına uygun baz yağ üretmek istiyoruz. Ürettiğimiz baz yağın tekrar madeni yağ firmaları tarafından girdi olarak kullanması için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ