KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Medical Park Gebze İstanbul'a kafa tutuyor
Medical Park Gebze İstanbul'a kafa tutuyor
Finans
10 Aralık 2012 Pazartesi 09:49
  • 1852
  • 3

Medical Park Gebze İstanbul'a kafa tutuyor

Mikro cerrahi ve Onkoloji başta olmak üzere verdiği hizmetlerle adından söz ettiren Medical Park Gebze, artık tam teşekküllü onkoloji servisi sayesinde hatalarına tek merkezden hizmet vererek büyük kolaylık sağlıyor

Türkiye`de Sağlık Bakanlığı verilerine göre her yıl ortalama 150 bin yeni kanser tanısı konuyor. Uzmanlar, sayıları 30`u geçmeyen tam teşekküllü onkoloji kliniklerinin hasta sayısıyla kıyaslandığında yetersiz olduğunun altını çiziyor. Medical Park Gebze Hastanesi 17.000 metrekare kapalı kullanım alanı ve 49'u yoğun bakım olmak üzere 136 yatak kapasitesi ile Kocaeli hatta Türkiye geleninde çok büyük bir açığı kapatarak, son derece önemli bir hizmete imza atıyor. Hastane geçtiğimzi günlerde onkoloji servisini devreye sokarak kanser hastalarını verdiği hizmet sayesinde büyük bir dertten kurtarıyor.

 

TEK MERKEZDEN HİZMET
65'i doktor olmak üzere toplamda 400 çalışanı bulunan Medical Park Gebze Hastanesi, hizmete soktuğu 10 gözlem yatağı kapasiteli onkoloji kliniği ile kanser hastalarına artık tek merkezde şifa dağıtacak. Geçtiğimiz günlerde hizmet vermeye başlayan Gebze Hastanesi Onkoloji Kliniği`nde, SGK`lı hastalar fark ücreti ödemeden kemoterapi hizmetinden faydalanarak şifa bulacak. 300 bin nüfuslu Gebze'nin yanı sıra çevre illerden de son derece yoğun talep gören Medical Park Gebze tam teşekküllü ve teknolojik donanımı sayesinde son derece önemli hastanelerin bulunduğu İstanbul'a bile kafa tutuyor.  
 

FARK ÜCRETİ ÖDEMEDEN
Alanında uzman doktorların bulunduğu, birçok branştan SGK ve özel sağlık sigortalı hastalara hizmet veren Medical Park Gebze, verdiği hizmetlere tam teşekküllü Onkoloji servisini de kattı. Kanser hastalarının tüm tedavilerine, tek merkezde ulaşmasına imkan tanıyan klinikle ilgili konuşan Medical Park Gebze Genel Müdürü Semih Dinç; “Kemoterapi alanı, hastaların ihtiyaçları doğrultusunda, onların rahat edebilecekleri şekilde hazırlandı. Ayrıca SGK`lı hastalar, fark ücreti ödemeden kemoterapiden faydalanabilecekler. Onkoloji kliniğinde ilk etapta kemoterapi hizmeti verilecek.”  dedi
 
 
YENİ HİZMETLER YOLDA
Kliniğin en büyük özelliğinin, hastaların tedavileriyle ilgili tüm sürecin tek bir merkezde yürütülebileceği olduğunu açarak sözlerine devam eden Dinç “Yeni bir hastane olduğumuz için kurulan sistemler ve klinik donanımlar, son sistem cihazlardan oluşuyor. 3-4 ay gibi kısa bir süre içinde Pet CT, Gama Life gibi kanser tanı ve tedavisinde kullanılan donanımların ruhsatlandırmaları yapılarak, bu alanlarda da hizmet verilmeye başlanacak. Dolayısıyla, kanser hastaları, tanıdan cerrahiye, gerekli tüm tetkiklerden ilaç tedavisine kadar tüm sağlık hizmetlerini kurum kurum gezmeden tek merkezden alabilecek” dedi.
 

MİKRO CERRAHİ'DE TEK
Özellikle Gebze, Dilovası, Darıca, Çayırova gibi yakın bölgelere hizmet veren Medical Park Gebze, bir çok hastalığın iyileşme sürecini kısaltan ve bu nedenle hastalar için hayati önem taşıyan fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitesiyle de dikkat çekiyor. Hızlı ve doğru müdahalenin  önemli olduğu uzuv yaralanmalarında hayati gereklilik taşıyan mikro cerrahi alanında seçkin uzman ve akademik kadrosuyla kesintisiz hizmet veren hastane, buna bağlı olarak fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünde de hem ayakta, hem de yatarak tedavi olma imkanı sağlayarak şifa dağıtıyor.
 

YENİ YATIRIMLAR GELECEK
Yalova, Sakarya, Bolu, Düzce ve Bartın gibi ilimize yakın illerden de hasta kabulü yapan Medical Park Gebze, yurt dışı hastalarının da özellikli ameliyatlarda en sık tercih ettiği hastanelerin başında geliyor. Sağlık turizmine son derece önemli katkı sağlayan bir hastane olarak öne çıkan  Medical Park Gebze'nin, önümüzdeki günlerde bir çok alanda yeni yatırımlar gerçekleştirerek toplumun en önemli ihtiyaçlarından olan insani tedavi koşullarını kentimize getirmeye devam edeceği de öğrenilen bilgiler arasında.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ