KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Mimsunar büyümeye devam ediyor
Mimsunar büyümeye devam ediyor
Finans
10 Aralık 2012 Pazartesi 09:08
  • 1018
  • 1

Mimsunar büyümeye devam ediyor

Şehrimizde kurulan ve şu an Türkiye’nin en önemli otogaz markası Mimgas’ı kuran Mimsunar otogaz, 40 ülkeye yaptığı ihractıyla fark yaratıyor.

1999 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Mimsunar Otogaz, işe şu anda bulunduğu İzmit Körfez Sanayi Sitesindeki dükkânlarında, otogaz sistemini kit olarak alıp, montaj ederek başlamasının ardından 2004 yılından itibaren de bu kitlerin toptancılık işine soyunmasıyla biliniyor.   2005 yılında 3 ortaklı bir şirket ile üretime başlayan Mimsunar Otogaz,  aynı yıldan itibaren, merkezini İstanbul`a taşıyarak üretimine hız verdi.

 

KONYA`DA TANK FABRİKASI
İnanılmaz hızlı bir ticari büyümeye imza atmasına rağmen bununla yetinmeyerek her geçen gün biraz daha büyümek isteyen Mimsunar, 2007 yılında ortaklıktan ayrılarak tamamen kendilerine ait bir marka üretme hedefi ile Mimgas`ı kuruyor.  Daha sonra sistemin tankını da üretme ihtiyacından dolayı Konya`daki Dormaksan Tank Üretme Fabrikası`nı satın alan şirket tüm hızıyla büyümeye devam ederek ticaret camiasında adından sıkça söz ettiriyor. 
 

4 DİSTRİBÜTÖR, 230 BAYİ 
Şu anda İstanbul`daki fabrikalarında 110 kişinin çalıştığını belirten Mimgas fabrika yetkilisi ve Kocaeli Mimsunar Otogaz yöneticisi Ali Sunar, “ Bizim ticari doğuşumuz Kocaeli`de başlamıştır. Buradan İstanbul`a geçtik” şeklinde konuştu. Türkiye genelinde 4 distribütör ve 230 civarında bayi ile en önemli yerli markalardan birisi olduğunu gösteren firma yurtdışında 40 ülkeye de ihracat yapıyor.
 

İSTİHDAM ALANI YARATIYORUZ
Konya`daki fabrikalarında ayrıca 45-50 civarında işçinin çalıştığını belirten Sunar, “Sadece ihracat yaparak değil, istihdam alanı da yaratarak ilimize ve ülkemize büyük katkı sağlıyoruz” dedi. İzmit`te bulunan montaj merkezi ile ilgili de konuşan Sunar, “ Burası bizim hem bölge distribütörlüğümüz hem de montaj merkezimiz. Burada her marka araca montaj yapabiliyoruz” dedi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ