KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
NCITY Simit Sarayı küllerinden doğdu
NCITY Simit Sarayı küllerinden doğdu
Finans
05 Kasım 2012 Pazartesi 08:44
  • 2319
  • 0

NCITY Simit Sarayı küllerinden doğdu

25 yıl boyunca ev hanımı olarak eşi ve çocuklarıyla mutlu bir hayat süren Dilek Saval, uzun yıların ardından büyük bir girişimcilik örneği göstererek NCITY Simit Sarayı’nda 28 farklı ürün çeşidiyle, lezzet dünyasının kapılarını Kocaeli için araladı

Uzun yıllar ev hanımı olarak eşi ve çocuğuyla birlikte sakin bir hayat süren Dilek Saval şimdi NCITY Simit Sarayı`nın sahibi ve aynı zamanda işletme müdürü olarak görev yapıyor. Dilek Saval`ın 17 yıl bankacılık yaptıktan sonra emekli olan eşi Sabri Saval da her gün yüzlerce çeşit simit, poğaça, pasta, börek, sandviç, kahvaltı ve kurabiye çeşidini müdavimleriyle buluşturuyor.

 
NCITY`E GERİ DÖNDÜ
Geçtiğimiz Ocak ayında gerçekleşen büyük NCITY yangınından iki ay önce NCITY Simit Sarayı`nı sahibinden devralan ortakları Musa Şenol ve Dilek ile Sabri Saval çifti yangın sonrası hayallerine bir müddet ara vermek zorunda kaldı. Yangın sonrası büyük hasar gören Simit Sarayını mali külfetten dolayı devretme kararı alan Saval Çiftinin imdadına KOSGEB yetişti. NCITY Simit Sarayı KOSGEB`ten aldığı 100 bin TL`lik geri ödemeli kredi desteğiyle NCITY AVM`ye geri döndü.
 
HESABI BEN SORUYORUM
NCITY Oramiral Dervişoğlu Caddesi Fuar yanında hizmet veren NCITY Simit Sarayı 7 gün 24 saat açık. Simit Sarayını devraldıktan sonra rollerin değiştiğini söyleyen Dilek Saval “Eskiden ben eşime ve çocuğuma bakıyordum. Bütün sorumluluk bendeydi. Ama artık simit sarayımızın mutfağında eşim var. Herhangi bir ürün yetişmezse ya da ön tadım sırasında bir aksilik sezersek hesabını o değil ben soruyorum” dedi. 
 

ÇOK HEYECANLI BİR İŞ
Özellikle sabahları işe gidenlere satış yaptıklarında büyük bir sevinç yaşadığını belirten Saval “Sabah işçiler kahvaltı yapmak için simit poğaça aldıklarında çok mutlu oluyorum. Bir insanın karnını doyurmanın verdiği haz kadar güzel bir duygu yok. O an onlardan aldığınız paranın bile önemi olmuyor. Yaptığımız iş çok güzel çok heyecanlı bir iş” şeklinde konuştu.
 
HEM GÖZE HEM BÜTÇEYE
Birbirinden lezzetli tatları deneme imkanı bulacağınız NCITY Simit Sarayı hem göze hem de bütçenize hitap ediyor. 8 personelle hizmet veren NCITY Simit Sarayı toplamda 500 metrekarelik bir alana sahip. NCITY Simit Sarayında yüzlerce çeşit simit, poğaça, pasta, börek, sandviç, kahvaltı ve kurabiye çeşidinin yanı sıra çay limonata ve meşrubat satışı da yapılıyor. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ