KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Novosim, otomotive kolaylık sağlıyor
Novosim, otomotive kolaylık sağlıyor
Finans
31 Aralık 2012 Pazartesi 09:04
  • 668
  • 0

Novosim, otomotive kolaylık sağlıyor

Novosim, otomotiv sektörüne prototip parçaların üretim ve testlerinin yanı sıra bu prototiplerin ufak adetli üretimlerini de yapıyor.

Otomotiv, savunma ve imalat sanayiine yönelik mühendislik desteği vermek ve Türkiye ile Avrupa başta olmak üzere diğer bölgelerde oluşan mühendislik ihtiyacını karşılamak amacıyla 2010 yılında kurulan Novosim, faaliyetlerine Mayıs 2012'den beri Gebze Teknopark içinde üretim atölyesinde devam ediyor. Atölyelerinde parça seviyesinde prototip, parçaların üretim ve testlerinin yanı sıra bu prototiplerin ufak adetli üretimlerinin de yapıldığını belirten Novosim, 2015 yılında bilgi yoğun ürünlerin üretimine de başlamayı planlıyor.

 
2012 HEDEFLERİNE 3. ÇEYREK SONUNDA ULAŞTI
Geçen iki yıl içinde Türkiye'de birçok ana sanayi ve yan sanayi firması ile farklı ölçekli projelerde ortak çalışma imkanı bulan firma, bir aracın gürültü ve titreşim açısından geliştirilmesi gibi yarı yankılı bir oda gerektiren farklı projelerde başta Otama AŞ olmak üzere farklı kurumların laboratuarları ve test merkezlerinden da faydalanıyor. Bu projelerin yanı sıra Avrupa Birliği'nde farklı konsorsiyumlarda uzun vadeli ve çok ortaklı geliştirme projelerinde yer almak için çaba sarfeden firma, 2012 hedeflerine 3. çeyrek sonu itibariyle ulaştı ve yılsonu itibariyle geçen yıla oranla iki kat büyüdü.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ