KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Pazar devinin gücü bir kez daha onaylandı
Pazar devinin gücü bir kez daha onaylandı
Finans
19 Kasım 2012 Pazartesi 09:05
  • 643
  • 0

Pazar devinin gücü bir kez daha onaylandı

Geçtiğimiz günlerde madeni yağ sektörüyle ilgili araştırma yaparak kamuoyuyla paylaşan firmalar Shell’in küresel pazardaki liderliğini teyit etti.
Shell`in güçlü rekabetçi konumu, geçtiğimiz birkaç aydır madeni yağ sektörünü inceleyen lider araştırma firmalarının dikkatini çekiyor. Shell`in küresel pazar payındaki liderliği Kline&Co. firmasının en son raporunda doğrulanırken Ipsos MORI ve Harris Interactive firmaları yaptığı araştırmalarda Shell`in Çin, Malezya, Tayland, Rusya ve ABD`de (Pennzoil) en çok tercih edilen binek araç motor yağı olduğu sonucuna vardı. Bununla birlikte Frost&Sullivan firması ise Shell`i otomotiv madeni yağları dalında Avrupa “Müşteri için Değer Geliştirme Ödülü”ne layık gördü.
 
DEĞER ODAKLI YAKLAŞIM
Ayrıca global madeni yağ sektörü hakkındaki, her yıl yayınlanan Kline&Co raporunun onuncusunda (Global Madeni Yağ Sektörü 2011: Pazar Analizi ve Değerlendirmesi) Shell`in 2011 yılında da %13 pazar payıyla lider konumunu sürdürdüğünü doğruladı. Kline firması araştırmacıları Shell`in değer odaklı yaklaşımı, dağıtıcıların akıllıca kullanımı ve Katar`daki Pearl projesinden elde ettiği yeni “Gazdan Sıvıya (GTL) - Grup III” baz yağı tedariki hakkında yorumlarını da rapora ekleyerek, harmanlama tesislerine ve ARGE çalışmalarına yapılan stratejik yatırımları da ayrıca değerlendirdi. 
 
HER ALANDA LİDER
Shell, Kline`ın markalı madeni yağlar kategorisinde lider konumda olmasıyla da dikkat çekiyor. Ipsos MORI ve Harris Interactive tarafından yürütülen en son nihai kullanıcı araştırmalarında da dünya çapında şirketin marka konusunda yakaladığı dikkat çekici başarının altı çizildi. Sürücülerle doğrudan yapılan bir araştırmada ise Shell`in Çin, Malezya, Tayland, Rusya ve ABD`de (Pennzoil) en çok tercih edilen binek araç motor yağı olduğu sonucuna varıldı. Kamyon şoförleriyle yapılan ikinci bir araştırmaya göre ise Shell Türkiye, Çin, Malezya, Rusya ve ABD`de (Rotella) en çok tercih edilen ağır hizmet dizel motor yağı markası olarak adını yazdırdı.
 

MUTLU OLUYORUZ
Konuyla ilgili açıklama yapan Shell Global Ticari Başkan Yardımcısı Mark Gainsborough; “Madeni yağ iş stratejimiz marka ve değer üzerine yoğunlaşmaktadır. Güçlü bir tedarik zincirimiz ve dünya standardındaki markalarımız ve ürün portföyümüz ile birlikte teknik inovasyona yatırım yapmaktayız. Bunun yanında, güçlü ortaklıklar geliştiriyoruz, yaptığımız işin merkezine tüketicilerimizi koyuyoruz ve sektörün fırsatlarına ve zorluklarına cevap veriyoruz. İşimizi ileri taşıdıkça, üçüncü partilerden de gücümüz ve başarılarımız hakkında bu şekilde teyit almak bizi gerçekten çok mutlu ediyor.”
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ