KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Pirelli yeni lastiğini de İzmit’te üretecek
Pirelli yeni lastiğini de İzmit’te üretecek
Finans
29 Ekim 2012 Pazartesi 08:47
  • 1567
  • 1

Pirelli yeni lastiğini de İzmit’te üretecek

Lastik devi Pirelli’nin “AA” sınıfı yeni ağır vasıta lastikleri İzmit’te üretilip dünyaya satılacak

Daha uzun ömür ve düşük yakıt tüketimi özelliklerine sahip 01 serisi ile ağır vasıta lastiklerindeki pazar liderliğini sürdüren Pirelli, treyler ve Semi-treyler için özel olarak ürettiği AA etiket değerine sahip yeni ST01 Tükenmeyen Enerji serisini satışa sunmaya hazırlanıyor. ‘İzmit üretecek tüm dünya kullanacak` sloganıyla yola çıkan lastik devi Pirelli`nin yeni lastik serisi 2013 yılının Ocak ayından itibaren pazardaki yerini alacak.

 
BÜTÜN ÖZELLİKLERİ İÇERİYOR
Yeni Avrupa Lastik Etiket uygulamasına göre AA etiket değerine sahip olan yeni ST01 serisi vasıta lastiğinin dayanıklılık, uzun ömür, güvenlik gibi ihtiyaç duyduğu bütün özellikleri içeriyor. Düşük dönme direnciyle düşük yakıt tüketimini de sağlayan seri  tam bir çevre dostu. Tükenmeyen Enerji serisi silika içeren taban karışımı ve yenilikçi deseni sayesinde ısı üretimini azaltan Yeni ST01 aynı zamanda Tükenmeyen Enerji serisinin yanak profili ve topuk yapısını tümüyle değiştirdi.
 
EN KAPSAMLI ÜRETİM İZMİT`TE
Yeni ST01 serisini değerlendiren Türk Pirelli Ticaret Direktörü Aşkın Bedük “Türk Pirelli olarak ağır vasıta lastikleri pazarındaki liderliğimizi yeni ürünümüzle daha da pekiştiriyor olacağız. Pirelli Grubu içerisinde en kapsamlı lastik üretimini yapan tesis İzmit Fabrikamız. Diğer 01 Serisi ağır vasıta lastikleriyle birlikte ST01 Tükenmeyen Enerji serisini de İzmit`teki fabrikamızda üreteceğiz. Ocak 2013 den itibaren Türk tüketicisiyle bulaşacak olan yeni ürünümüzü Avrupa pazarları başta olmak üzere bütün ülkelere ihraç edeceğiz” dedi.
 
YENİ SİSTEMLER VE ÖLÇÜLER KATACAK
Sadece yüksek performanslı lastik geliştirme konusunda iddialı olmakla kalmayan Pirelli, aynı zamanda filolarda en iyi performansı sağlayacak olan yüksek teknolojileri de geliştirip lastik sektörüne kazandırıyor. Pirelli bu yılın sonuna kadar 385/65 R 22,5 ölçüsüyle satışa sunulacak olan ST01 Tükenmeyen Enerji ürün gamına en kısa zamanda bu teknolojilerin en yenisi olarak gösterilen, lastik basıncını anlık olarak ölçüp sürücüyü bilgilendiren Cyber Fleet sistemini ve  385/55 R 22,5 ölçüsünü de katacak.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ