KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Pirelli’den kışa özel kampanya
Pirelli’den kışa özel kampanya
Finans
19 Kasım 2012 Pazartesi 09:13
  • 1212
  • 0

Pirelli’den kışa özel kampanya

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TUİK) yaptığı araştırmalara göre her yıl ıslak, karlı ve buzlu zeminde yaklaşık 16.000 adet kaza meydana geliyor

KIŞ LASTİĞİNE KDV PIRELLI`DEN

Araştırmalardan yola çıkarak tedbir almak için bir yönetmelik hazırlayan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yeni yönetmelikle yolcu ve yük taşıyan araçlara 01 Aralık – 01 Nisan tarihleri arasında kış lastiği zorunluluğu getirdi. Hazırlanan yasa taslağı doğrultusunda destekleyici bir kampanyayı devreye sokan Pireli, tüketici odaklı kampanyalarına bir yenisini daha eklemiş oldu. 1 Kasım - 31 Aralık 2012 tarihleri arasında geçerli “4 adet Pirelli otomobil, SUV (4x4) ya da hafif ticari araç kış lastiği satın alanlara “KDV Pirelli`den” kampanyası kapsamında değerlendirilerek KDV bedelini kampanyalandırıyor. 
 
 
KAMPANYA AVANTAJLARI
Kredi kartına 3 ay erteleme imkânının yanı sıra 8 taksit fırsatı da sunan kampanyada “Pirelli Yola Devam” üyeliği ve “Tyrelife” lastik sigortası da avantajlar arasında yer alıyor. Pirelli yetkili satıcılarından yapılan kış lastiği alımlarında sezona bağlı olarak kullanılmayan yaz lastikleri özel depolama alanlarında zarar görmeyecek şekilde saklama imkânı da sunuluyor. Ayrıca Pirelli`den lastik alan herkes “Pirelli Yola Devam“ programı kapsamında lastik değişim, çekici ve acil durum hizmeti gibi ayrıcalıklardan faydalanma fırsatını da elde ediyor. 
 

LASTİK SİGORTASI AYRICALIĞI
 
Pirelli Yetkili Satıcıları`ndan 4 adet 15 inç jant ve üzeri otomobil veya SUV (4x4) kış lastiği alan herkes, lastiklerde ortaya çıkan delinme, çarpma, sürtünme ve yangın sonucunda tamiri mümkün olmayan hasarlara karşın hazırlanarak otomobil severlerin beğenisine sunulan lastik sigortası “Tyrelife”dan yaralanabiliyor. Pirelli lastik sektöründe bir ilk olan Tyrelife lastik sigortası ile zarar gören lastikleri aynı ölçü ve desende değiştirme imkânı sunuyor. Söz konusu hizmet fatura tarihinden itibaren ilk 6 ay veya 5000 km kullanım süresince geçerli. 
 

KIŞ LASTİĞİ ÖNEMLİ
Türk Pirelli`nin CEO`su Mete Ekin de konuyla ilgili bir açıklama yaparak otomobil severleri aydınlattı. Ekin; “Bu yönetmelikle birlikte kış lastik bilincinin artış göstermeye başladı. +7 derecenin altındaki hava koşullarında özellikle ıslak zeminde yol güvenliğinin başlıca şartlarından biri kış lastiği. Türkiye lastik pazarı yenileme pazarı olarak yaklaşık 10 milyon adetlik bir pazardan oluşuyor. Bunun yaklaşık 1,5 milyon adedini yani %15`ini kış lastikleri oluşturuyor. Yeni yönetmelikle birlikte artan kış lastikleri bilinci doğrultusunda kış lastik pazarının oransal olarak yüzde 15`den yüzde 20`ye çıkacağını tahmin ediyoruz.” dedi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ