KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Yöre, Keçi sütüyle harikalar yaratıyor
Yöre, Keçi sütüyle harikalar yaratıyor
Finans
17 Aralık 2012 Pazartesi 09:02
  • 1029
  • 0

Yöre, Keçi sütüyle harikalar yaratıyor

Gelibolu ve Eceabat yarımadasında beslediği hayvanları ile üretim yapan Yöre, organik keçi sütü üreten tek firma olarak piyasadakiyerini her geçen gün biraz daha sağlamlaştırıyor

1995 yılında Gebze faaliyetlerine başlayarak kaliteli süt ürünleriyle kentimizi tanıştıran Yöre Şirketler Grubu, Gelibolu ve Eceabat yarım adasının orman içi meralarında serbest dolaşım ile beslenen 6 bin 500 keçiden elde ettiği yüzde 100 doğal süt ile üretim yapıyor. Ürünlerini hem ulusal mağazalarda hem de yerel marketlerde tüketiciye sunan firma, Gelibolu Organik, Peynirci Baba, Net-BA, Bil-BA, PEYBA gibi markalarıyla gıda, tarım ve hayvancılık alanlarında faaliyetlerine devam ediyor.

 
1 MİLYON LİTRE SÜT
2013 yılında yapacağı yatırımla yıllık 600 bin litre olan kapasitesini 1 milyon litreye çıkarmayı planlayan firma, anne sütüne en yakın süt olan keçi sütü üretimini arttırarak yatırımlarına hız verme hedefinde. Firmanın bir diğer hedefi ise, kendi üretim çiftliğini kurmak. Bitki florası çeşitliliği açışından ender bölgelerden birisi olan Gelibolu ve Eceabat yarım adalarında üretim yapan Yöre Süt, organik keçi sütü üreten tek firma olma özelliğiyle de sektördeki rakiplerine fark atıyor. 
 
ONLİNE SATIŞ İMKANI
Özelikle kentimizde çok yaygın bir satış pazarlama ağı bulunan Yöre Süt, ürünlerine hiçbir şekilde kimyasal katkı maddesi içermemesiyle de dikkat çekiyor. Birçok orgnik ürün fuarına katılarak ülke ihracatını arttırmayı hedefleyen köklü firma, standlarına gördüğü ilgiden de son derece memnun. Firma ayrıca www.geliboluorganic.com adlı internet sitesi üzerinden de online satış imkanı sunmasıyla da dikkat çekiyor.
 
BİRÇOK MARKETTE ÜRÜNLERİ VAR
Ürünlerini Migros, Macro Center, Carrefour-Sa, Metro, Real, Özdilek, Adese gibi ulusal mağazalarda ve Onur, Çağrı, Sarıyer Marketleri, Çağdaş Market gibi yerel marketlerde de satışa sunan Yöre, ayrıca yüzde 100 organik sütten beyaz peynir, tulum peyniri, taze kaşar peyniri, eski kaşar peyniri, dil peyniri, örgü peynir, çeçil peyniri, lor peyniri, keçi tereyağı ve hellim peyniri de üreterek sektörün en kaliteli ürünlerini kentimizin yanı sıra tüm Türkiye mutfaklarıyla buluşturuyor. 
 
DENETİME TABİ TUTULUYOR
Çiftlik ve işletmeleri, organik sertifikasyon kuruluşu ORSER tarafından yılın belli dönemlerinde denetime tabi tutulan Yöre, ürünlerinin geleneksel yöntemlerle, hijyen ve sanitasyon kurallarına titizlik göstererek ve hiçbir katkı maddesi içermeyecek şekilde üretiyor. Organik üretimin yapılabilmesi için elde edilen hammaddenin hiçbir şekilde kimyasal katkı maddesi, GDO, antibiyotik, kimyasal gübre kalıntısı, pestisit kalıntısı ve hormon içermemesi firmanın güvenirliliği göz önüne seriyor.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ