KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
 Atanamayan öğretmenler İNTİHAR EDİYOR
 Atanamayan öğretmenler İNTİHAR EDİYOR
Güncel
Hanifi Surun
24 Kasım 2017 Cuma 10:48
  • 846
  • 0

 Atanamayan öğretmenler İNTİHAR EDİYOR

CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Atanamayan, atanmadıkları için psikolojileri bozulan hatta intihar eden öğretmenlerimiz bulunmaktadır.” dedi

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya bir basın açıklamasında bulundu. CHP’li Kaya yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Yaşadığı çağı, geleceği çok iyi okuyabilen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, bir milletin geleceği üzerinde eğitimin oynadığı rolü çok iyi bilmekteydi. Atatürk’e göre, ekonomide, sağlıkta, sanatta, sporda nerede bir sorun varsa onun temelinde eğitim olduğu için Cumhuriyet Devrimlerinin en önemli ayağını eğitim oluşturmuştur. Bu nedenledir ki gelişmiş toplumlar en fazla yatırımı eğitime yapar, bütçelerini eğitime ayırır, eğitim emekçilerini el üstünde tutarlar.

 

ÖĞRETEMENLER İHTİHAR ETMEKTE

Bir ülkenin yaptığı en büyük yatırım eğitime yaptığı yatırımdır. Eğitimin bir ülkenin bugünü ve geleceği iken, AKP’nin yıllardır sürekli değiştirdiği ve laik bilimsel eksenden çıkartarak eğitim sisteminin, eğitimin kalitesini getirdiği durum ortadadır. Koltuğa geçen her Milli Eğitim Bakanı ile birlikte ders programları ve sınav sistemleri değişmiştir. Eğitim sisteminin uğradığı tahribat ciddi boyutlardadır. Laik – Demokratik- Bilimsel Eğitim olmadıkça Büyük Gelişmiş Türkiye laflarının hepsi boş hayaldir. Öğretmenlerimizin ciddi ekonomik ve sosyal sıkıntıları vardır. Atanamayan, atanmadıkları için psikolojileri bozulan hatta intihar eden öğretmenlerimiz bulunmaktadır.

 

HER ZAMAN YANLARINDA OLACAĞIZ

Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren toplumda öncü görevini üstlenen, insan yetiştirmek gibi zor bir sanatı üstlenen öğretmenlerimizi yoksulluğun kıskacına alan, mesleğine küstüren uygulamalara karşı durmak zorundayız. Laik, bilimsel, demokratik, nitelikli bir eğitim sistemini yaratmak ve tüm eğitim emekçilerini ekonomik ve sosyal açıdan tatmin eden bir çizgide olması için değerli eğitim emekçilerimizin her zaman yanlarında olacağımızın bilinmesini isterim. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hayatları kaybetmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyor. Ülkenin aydınlık geleceğine sahip çıkacak yeni nesilleri yetiştirecek Öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.                

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ