KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
‘Bahçecik Tarihi’ kokteylle tanıtıldı
‘Bahçecik Tarihi’ kokteylle tanıtıldı
Güncel
21 Aralık 2011 Çarşamba 12:06
  • 1316
  • 0

‘Bahçecik Tarihi’ kokteylle tanıtıldı

Tarihçi-yazar Süleyman Pekin ile araştırmacı-yazar Murat Bayram’ın birlikte hazırladığı ‘Bahçecik Tarihi’ adlı kitap, düzenlenen kokteylle tanıtıldı

Yaklaşık 15 yıllık emekle hazırlanan ‘Bahçecik Tarihi` adlı kitap, önceki akşam İzmit Tarihi Gar Binası Sergi Salonu`nda gerçekleşen kokteylle tanıtıldı. Tarihçi-yazar Süleyman Pekin ile araştırmacı- yazar Murat Bayram`ın hazırladığı kitabın tanıtım kokteyline ilgi büyüktü. Başiskele Eğitim ve Kültür Derneği ile Kocaeli Şairler ve Yazarlar Birliği`nin destekleriyle düzenlenen kokteyle Kocaeli Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Başiskele Kaymakamı Ali Kartal, Başiskele Belediye Başkan Yardımcısı Köksal Ayabakan ve uzun zaman önce Başiskele`de yaşamış olan Ermeni Agop Milasya da katıldı.

 

 

BAHÇECİK SEVGİSİ
Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı da olan Pekin, “Bahçecik Tarihi adlı kitabımız Berikan Matbaacılık tarafından basıldı. Kitapta, milattan önce 800`lü yıllardan günümüze kadar geçen süreci ele aldık. Kitapta antik, milli mücadele, Ermeni dönemi gibi bölümler de var. Katabımız 600 sayfa, 600 fotoğraf ve 1600 dipnottan oluşuyor. Tarih merakımız ve Bahçecik`e olan sevgimiz, bizim bu kitabı çıkartmamızın en büyük sebepleridir” diye konuştu. Pekin ve Bayram, tanıtımın ardından davetlilere kitaplarını imzaladı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ