KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
‘Bahçecik Tarihi’ tanıtılacak
‘Bahçecik Tarihi’ tanıtılacak
Güncel
14 Aralık 2011 Çarşamba 11:52
  • 1409
  • 2

‘Bahçecik Tarihi’ tanıtılacak

Süleyman Pekin ve Murat Bayram’ın hazırladığı ‘Bahçecik Tarihi’ isimli kitap, 20 Aralık Salı günü Gar Binası Sergi Salonu’nda tanıtılacak

Tarihçi-yazar ve Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Temsilcisi Süleyman Pekin ile araştırmacı-yazar Murat Bayram`ın hazırladığı ‘Bahçecik Tarihi` isimli kitap, 20 Aralık Salı günü görücüye çıkacak. İzmit Tarihi Gar Binası Sergi Salonun`da   düzenlenecek imza günü için Pekin ve Bayram davetiyeleri teslim etmeye başladı. Kocaeli Şairler ve Yazarlar Birliği ile Başiskele Eğitim ve Kültür Derneği tarafından organize edilen kokteyle davet edilen Aydınlar Ocağı İlim ve İstişare Kurulu Başkan Vekili Ahsen Okyar emeği geçenlere teşekkür etti.

 

 

ÖNEMLİ BİR KAYNAK
Kitap sayesinde Bahçecik`in tarihsel açıdan Kocaeli`nin neredeyse en önemli yerleşim yeri olduğunu öğrendiğini belirten Okyar, “Bahçecik, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı izleriyle dolu. Bahçecik, bir ajan okulu olan Amerikan Koleji ve Ermeni tehciriyle öne çıkmış. Milli mücadeledeki Bahçecik ise tam bir destanlaşan semt olmuş. Bugünün ülke gündemini de meşgul eden konulara cevap bulacağımız bu kitap, önemli bir kaynak. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ