KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8107 TL
  • 6.5687 TL
  • 7.3668 TL
Kocaeli Zirve
‘Cepte kitap’la okumak harika
‘Cepte kitap’la okumak harika
Güncel
08 Aralık 2012 Cumartesi 12:46
  • 1115
  • 0

‘Cepte kitap’la okumak harika

KOÜ öğrencileri tarafından uygulamaya konulan ‘Cepte Kitap’ projesi, ilkokul çağındaki öğrenciler için okumayı eğlenceli bir hale getirerek, okuma sevgisini aşılıyor

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Rekreasyon Bölümü öğrencileri, ‘Cepte Kitap` projesini  Hedise Evyap İlkokulu`nda uygulamaya başladı. Rekreasyon bölümü 3. sınıf öğrecileri, bu projeyle ilkokul çağındaki çocukları bu gibi projelerle destekleyerek kitap okumayı ve cepteki kitaplara ulaşmayı daha eğlenceli bir hale getirip okuma sevgisini aşılamak için ilk adımlarını attı.

 
İLKE İMZA ATTILAR
Rekreasyon öğrencileri; Mustafa Yılmaz, Murat Doğanay, Mustafa Bastimur, Emre İpek, Ahmet Utaş, Tanju Uysal`dan oluşan grup, gelişim cağındaki öğrencileri ele alarak böyle bir proje uygulamak istediklerini belirti. İlk adımları atılan bu proje öğrencilerin yanı sıra velilerin de büyük ilgisini çekti. Cepte kitap projesinin devamlılığın sağlanması için öğrencilerin yeni kitaplarla sürekli tanıştırılması gerektiğini açıklayan rekreasyon bölümü öğrencileri, bir ilke imza atmanın da sevincini yaşadı. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ