KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
‘DERVİŞ VE ÖLÜM’ Amsterdam’a gidiyor
‘DERVİŞ VE ÖLÜM’  Amsterdam’a gidiyor
Güncel
10 Aralık 2011 Cumartesi 14:55
  • 1103
  • 0

‘DERVİŞ VE ÖLÜM’ Amsterdam’a gidiyor

Amsterdam Belediyesi Rast Tiyatrosu ve Büyükşehir Şehir Tiyatroları karşılıklı oyun değişimi yapacak

Türkiye-Hollanda ekonomik ilişkilerinin 400. yıldönümü çerçevesinde Kocaeli`yi ziyaret ederek çeşitli temaslarda bulunan Hollandalı heyet, iki ülke arasındaki mevcut kültürel işbirliğini en üst seviyeye taşıma arzusunda olduklarını dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Nejat Birecik`in makamında gerçekleşen ziyarette Amsterdam Belediyesi Rast Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Şaban Ol ile gençlik proje müdürü Farnoosh Farnia`da hazır bulundu. 

 

 

GELECEK İÇİN ÖNEMLİ
Büyükşehir`in kültürel etkinliklerini yakından takip ettiklerini belirten Ol, “Tiyatral üretimi ve sanatsal performansıyla tüm Avrupa`da adını duyuran Büyükşehir Şehir Tiyatroları ile Amsterdam Rast Tiyatrosu arasında karşılıklı oyun değişimi temelinde başlayacak olan kültürel işbirliğinin yaşamın diğer alanlarında da sürdürülmesini temenni ediyoruz” diye konuştu. Birecik ise, “İki ülke arasındaki mevcut ilişkinin, kültür ve sanat taşıyıcı kolonları üzerine inşa edilmesini gelecek için son derece önemli” dedi.

 

 

NİSANDA AMSTERDAM`DA
Tiyatro sanatının, kurumsal işbirliğinin geliştirilmesindeki en önemli damarlardan biri olacağını da ifade eden Birecik, heyete ziyaret için teşekkür etti. Yapılan görüşme sonunda kültürel işbirliği çerçevesinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncularının, ‘Derviş ve Ölüm” isimli oyunu 4-5-6 Nisan tarihinde kardeş kent Amsterdam`da sahneleyeceği açıklandı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ