KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
‘Evyap’ın pervasızlığına biri dur desin’
‘Evyap’ın pervasızlığına biri dur desin’
Güncel
26 Eylül 2009 Cumartesi 13:00
  • 1443
  • 6

‘Evyap’ın pervasızlığına biri dur desin’

Atalar Mahalle Muhtarı Fitnet Gündüz, Evyap Port’un mahalle halkı için büyük bir tehlike oluşturduğunu belirterek, 'Evyap’ın bu pervasızlığına biri dur desin' dedi

Körfez`in en eski ve tarihi mahallelerinden biri olan Yarımca Atalar Mahallesi`nin sakinleri hizmet alamamaktan yakınarak, yetkililere çağrı yaptı. Mahalleli adına gazetemize açıklama yapan muhtar Fitnet Gündüz, “Atalar Mahallesi`nde 3 dönemdir muhtarlık yapıyorum.  Mahallem Körfez`in eski ve tarihi mahallesidir. Böylesine güzel bir mahalleden her şeyi uzaklaştırdılar; bankaların hepsi gitti, PTT gitti, karakol gitti, geriye kala kala Evyap konteynerleri bir de çöplüğe dönen boş araziler kaldı. Ben bu mahallenin neden bu kadar başıboş bırakıldığını, sahipsiz bırakıldığını öğrenmek istiyorum' dedi.

SÖZLER TUTULMUYOR

Tam 4 yıl önce Büyükşehir Belediyesi`nden üst geçit için söz aldıklarını belirten Gündüz, “Ancak halen bir girişim yapılmadı, benim mahallemde oturan insanların geneli emekli ve yaşlı kesimden oluşuyor. Bu insanların hayatlarını kolaylaştırmak yerine tam tersi daha zorlaştırıyorlar' diye tepki gösterdi. Kültür merkezinde bulunan düğün salonunda ses yalıtımı olmadığı için gürültü olduğunu belirten Gündüz, “Çevredeki insanlar çok rahatsız oluyor. Seçim döneminde bunun için söz aldık ancak kültür merkezinin sadece çıtalarını boyuyorlar ben ve mahalle sakinlerimiz çok fazla bir şey istemiyoruz sakin ve temiz bir mahalle istiyoruz' dedi.

BÜYÜK TEHLİKE

Mahallenin en büyük sorunun Evyap olduğunu belirten Gündüz, “Bizim en temel sorunumuz Evyap Port. Evyap, Gübretaş`ın arkasında bulunan boş araziye konteyner depolama alanı yapmış, çevredeki evler bu durumdan çok rahatsız ancak kimse bir şey yapmıyor. O bölge de ayrıca garajlar var. O garajlarda yangın çıkma ihtimali yüksek ki daha öncede birçok kez yaşadık. Bölgede yaşayan mahalle sakinlerinin tek çıkışı o boş araziydi. Şimdi orası da konteyner alanı oldu. Bu insanlar böyle bir tehlike anında nereden çıkacak. Evyap`ın bu pervasızlığına biri dur desin, bir düzene soksun, seçim döneminde bize verilen sözlerin hiç biri yerine getirilmedi. Üstüne üstlük zararlı çıkan da yine biz olduk' diye konuştu. 
Ayşe ÇEKEN


Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ