KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
‘Gölcüklü ormancılar’ beraat etti
‘Gölcüklü ormancılar’ beraat etti
Güncel
04 Aralık 2012 Salı 14:17
  • 1976
  • 1

‘Gölcüklü ormancılar’ beraat etti

Aralarında muhtarlarında bulunduğu ve yargılandığı ‘Gölcüklü ormancılar’ davasında tüm sanıklar beraat etti
İl Jandarma Komutanlığı ile Gölcük İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, 2011 yılında Gölcük`e bağlı Lütfiye ve İrşadiye Köyleri`nde düzenledikleri operasyonda 22 kişiyi gözaltına almıştı. Zanlılardan Hüseyin Kamış, Salih Özkeskin, İslam Nurtaç ve Kadir Uzun örgüt kurmak, zimmet, orman kanuna muhalefet ve ihaleye fesat karıştırma suçlamalarıyla tutuklanmış, davanın daha önce görülen celselerinde ise serbest bırakılmışlardı. 
 
SANIKLAR KATILDI
Olayla ilgili Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü çalışanları ve devlet memurlarının yargılandığı davanın son celsesi Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi`nde görüldü. Davaya tutuksuz olarak yargılanan Salih Özkeskin, Mahmut Aydın, Kadir Uzun, Ekrem Genç, Hüseyin Kamış ve İslam Nurtaç ile avukatları Merih Kavukçu, Ersayın Işık, Nazmi Küçükosmanoğlu ve Gözde Eker katıldı. 
 
HEPSİNE BERAAT
Cumhuriyet savcısı sanıklar için her ne kadar kamu davası açılmış olsa da sanıkların ayrı ayrı beraatlerini talep etti. Tutuksuz olarak yargılanan sanıkların avukatları savcının mütalaasına katıldıklarını söyleyerek müvekkillerinin beraatini istedi. Mahkeme kısa bir aranın ardından dava kapsamında yargılanan tüm sanıkların beraatlerine karar verdi. Karar sanıkların yakınları tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.       
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ