KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8107 TL
  • 6.5687 TL
  • 7.3668 TL
Kocaeli Zirve
‘Kel Şarkıcı’ geri sayıma başladı
‘Kel Şarkıcı’ geri sayıma başladı
Güncel
16 Aralık 2012 Pazar 10:58
  • 1281
  • 0

‘Kel Şarkıcı’ geri sayıma başladı

Büyükşehir Belediyesi Tiyatroları’nın sezon oyunlarından olan ‘Kel Şarkıcı’, gösterime girmek için geri sayıma başladı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Tiyatroları birbirinden güzel oyunları gösterime sunmaya devam ediyor. Şehir tiyatrolarının yeni sezon oyunlarından olan ‘Kel Şarkıcı` da 26 Aralık`ta gösterime girmeye hazırlanıyor. Halen provaları yoğun şekilde devam eden ‘Kel Şarkıcı`, Süleyman Demirel Kültür Merkezi (SDKM) Tatbikat Sahnesi`nde sergilenecek.
 
ABSÜRD TİYATRO ÖRNEĞİ
Eugene Ionesco'nun kaleme alıp, Hasan Anamur`un dilimize kazandırdığı ve absürd tiyatronun en önemli eserlerinden sayılan ‘Kel Şarkıcı`, 2. Dünya Savaşı`nın ardından milyonlarca insanın ölmesi ve kentlerin yakılıp yıkılması sonucu yaşanan korku, endişe, güvensizlik, sevgisizlik ve yabancılaşma ortamında umutsuzluğun dehşetiyle dilin parçalanması ve iletişimin neredeyse imkansız denebilecek kadar yetersiz hale gelişini konu ediyor. 
 
MELİH DÜZENLİ YÖNETİYOR
Şehir tiyatrosu sanatçılarından Melih Düzenli`nin yönettiği dekor tasarımda Adnan Yılmaz ve Rona Topçuoğlu`nun, kostüm tasarımda Akın Sezer Tunalı`nın, işık tasarımda Cafer Yiğiter`in ve kukla tasarımda Erdem Irmak`ın yer aldığı ‘Kel Şarkıcı` oyununda Tekin Ezgütekin, Zeynep Özan, Utku Oğuz, Pınar Ünsal ve Işık Öztorun rol alıyor.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ