KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
‘Kurtuluş savaşında bile bu kadar vergi ödenmedi’
‘Kurtuluş savaşında bile bu kadar vergi ödenmedi’
Güncel
08 Aralık 2012 Cumartesi 16:37
  • 1613
  • 2

‘Kurtuluş savaşında bile bu kadar vergi ödenmedi’

Büro Emekçileri Sendikasını ziyaret eden CHP Milletvekili Haydar Akar dolaylı vergilerde ki yüksekliğe dikkat çekerek, ‘Kurtuluş savaşında bile bu kadar dolaylı vergi ödenmedi’ dedi

CHP Milletvekili Haydar Akar Büro Emekçileri Sendikası (BES)`nı ziyaret ederek taleplerini ve sıkıntılarını dinledi.  İlimizde çeşitli ziyaretlerde bulunan Akar`ın bir durağı da BES Şubesi oldu. Şube Başkanı Akın Şişman ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarette şube yöneticileri de hazır bulundu. Vekil Akar`ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Şişman, sıkıntıları olduğunda en kolay ulaşabildikleri milletvekillerinden biri olması nedeniyle Haydar Akar`a teşekkür etti.

 
‘EK ÜCRET EMEKLİ MAAŞA YANSISIN`
Bu ay yapılacak olan bütçe görüşmelerine dikkat çeken Şişman, görüşmelerde işçilerin ve memurlarında sorunlarının gündeme getirilmesi gerektiğine dikkat çekerek taleplerini sıraladı. Başkan Akın, “Sosyal güvenlik çalışanlarının ikramiye hakları gasp ediliyor bunun önüne geçilmeli. Fazla mesailerin karşılığında ki ödemeler yapılsın. Fazla mesai ücretleri maaşlarda iyileştirme olarak maaşlara yansıyor. Emek örgütü olarak fazla mesaiyi savunmuyoruz. Ayrıca ek ücretler emekli maaşlarına yansıtılmalı” şeklinde konuştu.
 
‘EMEKÇİLER RAHAT NEFES ALSIN`
Milletvekili Haydar Akar ise sözlerine sitemle başlayarak, işçinin ve yoksulun sorunlarına en çok CHP`nin eğildiğini savunduklarını ancak işçilerden yeterince destek alamadıklarını söyledi. Akar açıklamalarının devamında ise iktidar partisine eleştirerek, “Kurtuluş savaşında bile bu kadar dolaylı vergi alınmadı. Maaşı 739 lira olan bir vatandaşın verdiği dolaylı vergi ile trilyonlar alan bir vatandaşın verdiği dolaylı vergi aynı. Ekonomisi iyi bir ülke falan değiliz. Taleplerinizde haklısınız bildiklerimizi dile getirmeye çalışıyoruz. Emekçilerin rahat nefes alması bizim için önemli” ifadelerini kullandı. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ