KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
‘O Ses Türkiye’ gibi yarışma
‘O Ses Türkiye’ gibi yarışma
Güncel
12 Kasım 2012 Pazartesi 13:35
  • 1796
  • 0

‘O Ses Türkiye’ gibi yarışma

Başiskele Belediyesi’nin gençlerden oluşturacağı orkestra için düzenlenen yarışma, ekranların sevilen yarışması ‘O Ses Türkiye’yi aratmadı

Başiskele Belediyesi 12-20 yaş arasındaki gençlerden oluşan bir orkestra kurmak için yarışma düzenledi. Süreci geçtiğimiz cuma günü tamamlanan seçmeler için hafta sonu Başiskele Belediyesi Konferans Salonu`nda büyük heyecan vardı. Elemelerde genç yetenekler enstrüman ve vokal dalında dereceye girmek için deyim yerindeyse tüm hünerlerini sergiledi.

 
MÜZİĞİN HER RİTMİ 
Elemelerin seçici kurulunda; jüri başkanı olarak Fırat Nadir Bilgin, başkan yardımcısı Furkan Kayaoğlu ve Başiskele Kent Konseyi Başkanı Fahri Uslu yer aldı. Enstrüman dalında; basgitar, gitar, kemençe, keman, bağlama sesleri adeta kulakları pasını sildi. Vokal dalında ise; Pop-Rock, Türk Halk, Türk Sanat ile yabancı müzikleri seslendiren gençler büyük bir performansa imza attı. 
 
SEÇİLMİŞ YETENEKLER
Yarışmayı değerlendiren jüri başkanı Bilgin, “Ben burada sanki seçilmiş genç yetenekleri izledim. Başiskele`de müziğin her ritmi vardı. Birincileri belirlemek, en iyi seçmek gerçekten zor olacak” diye konuştu. 26 başvurunun yapıldığı ‘Başiskele Orkestrasını Kuruyor` seçmeleri kapsamında enstrüman dalında birinciye IPAD, vokal dalının birincisine ise bir enstrüman ödül olarak verilecek. 
 
ÖDÜLLER GALA`DA
Bu projenin hayata geçmesinde büyük emeği olan Başiskele Belediyesi Proje Koordinatörü Öznur Altıntaş ise yarışmayla ilgili şu bilgileri aktardı: “Seçici kurul önümüzdeki günlerde son bir değerlendirme yaparak dereceye girecekleri düzenleyeceği gala gecesinde açıklayacak. Ve ödüllerini de Başiskele Belediye Başkanımız Hüseyin Ayaz takdim edecek.” 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ