KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
‘Ölüm Rampası’nda bu kez duvar çöktü
‘Ölüm Rampası’nda bu kez duvar çöktü
Güncel
20 Aralık 2011 Salı 12:20
  • 13084
  • 38

‘Ölüm Rampası’nda bu kez duvar çöktü

‘Ölüm Rampası’ olarak anılan Gazanfer Bilge Bulvarı üzerinde Kent Konut tarafından yapımı süren Akçakent Konutları’nda istinat duvarı çöktü. Bulvarın üzerine çöken duvar yolu trafiğe kapattı

Haberin fotoğrafları için TIKLAYIN

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan, standardın üzerinde dik bir rampa olduğu için sık sık yaşanan trafik kazalarıyla gündemden düşmeyen Gazanfer Bilge Bulvarı`nda sanki deprem sonrası görüntüleri yaşandı. Bu kez yaşanan olay bir kaza değil, istinat duvarının çökmesi ve kaya parçalarının yola savrulmasıydı.
 

İSTİNAT DUVARI ÇÖKTÜ
Gazenfer Bilge Bulvarı`ndan Cedit Erenler Konutları`na çıkarken sol tarafta bulunan ve İstanbullu Ekşioğulları firması tarafından yapımı halen devam eden 12 katlı Akçakent Konutları`nın hemen önünde bulunan 10 metre yüksekliğinde ve 30 metre uzunluğundaki istinat duvarı heyelan nedeniyle çöktü. Çökmeyle birlikte yola fırlayan kaya parçaları sürücülere ciddi hayati tehlike yaşattı.
 

SON ANDA KURTULDU
Yağış nedeniyle istinat duvarının çöktüğü sırada yoldan geçmekte olan gar binasında çay ocağı işleten İsmail Binbay yönetimindeki 41 PK 621 plakalı ticari bir araç enkaz altında kalmaktan son anda kurtuldu, olayı maddi hasarla atlattı. Heyelan nedeniyle bulvarın yukarıdan aşağıya inen şeridi uzun süre trafiğe kapatıldı. 


YOKUŞ AŞAĞI GAZA BASTI
Çöken istinat duvarının altında kalmaktan son anda kurtulan İsmail Binbay, “Eşimle birlikte alışveriş yapmak için aracımızla yola çıktığımızda bir anda yol kenarında bulunan istinat duvarı büyük bir gürültüyle üzerimize doğru gelmeye başladı. Duvarın çökeceğini son anda fark ettim ve yokuş aşağı gaza basıp kaçmaya çalıştım. Kurtuldum ama yine de taşlar aracın sağ kısmını parçaladı. Şans eseri bize bir şey olmadı” dedi.
 

ALTINDA ADAM MI KALDI?
Herkesin yüreğini ağzına getiren olay saat saat 12.30 sıralarında meydana geldi. Tartışmalı Gazanfer Bilge Bulvarı`nda çökme sırasında istinat duvarının bulunduğu kaldırımdan geçmekte olan bir vatandaşın göçük altında kaldığı iddiası kent yetkililerini harekete geçirdi. Bölgeye çok sayıda iş makinesi ve itfaiye daire başkanlığına bağlı ekipler yönlendirildi.
 

SÖYLENTİ DOĞRU ÇIKMADI  
Çöken istinat duvarının altında bir vatandaşın kaldığı yönündeki duyumdan hemen sonra bölgeye önce Kent Konut Genel Müdürü Metin Kalafat geldi. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, genel sekreter yardımcısı Mustafa Çöpoğlu ve Recep Yazıcı geldi. Kalafat`tan bilgi alan Yazıcı, enkaz altında bir vatandaşın kaldığı iddiasının asılsız olduğu açıkladı.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ