KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Sarıgül, iktidara yürüyüşün startını Kocaeli’nde verdi
Sarıgül, iktidara yürüyüşün startını Kocaeli’nde verdi
Siyaset
03 Nisan 2010 Cumartesi 00:43
  • 2487
  • 28

Sarıgül, iktidara yürüyüşün startını Kocaeli’nde verdi

Türkiye Değişim Hareketi Kocaeli İl Örgütü tarafından düzenlenen dayanışma gecesine katılan Mustafa Sarıgül, iktidara emin adımlarla yürüdüklerini ve yürüyüşün startının Kocaeli’nde verildiğini söyledi

Türkiye Değişim Hareketi Kocaeli İl Örgütü tarafından düzenlenen “Birlik ve dayanışma” gecesi fuar içi Çağlayan Restaurant`ta gerçekleştirildi. İlk defa örgütlerinden birinin düzenlediği bir geceye katılan Sarıgül, il başkanı Coşkun Ağaryılmaz`a övgüler yağdırarak, Ağıryılmaz`ı iktidara hazırlık merkezinin başkanı olarak nitelendirdi. Kocaeli`nde 7 milletvekili çıkartmayı arzuladığını ifade eden Sarıgül, ilimizde birinci parti olacaklarını da söyledi. Sarıgül, iktidara emin adımlarla yürüdüklerini, bunun startını ise Kocaeli`nde verdiğini dile getirdi. 
 

 BAŞBAKAN SARIGÜL
12 ilçe başkanı ve yönetimlerinin eksiksiz katılım gösterdiği geceye, Mustafa Sarıgül`ün yanı sıra genel merkezden TDH`nin kurucu üyeleri Orhan Duran, Mustafa Ekşi, Zeynep Develi, Tahire Demircan, Hakan Dalokay ve kadın kolları genel başkanı Beyhan Aydın katıldı. Katılımın geniş, organizasyonun kusursuz olduğu gecede, bin kişilik salonda bin 500 partili hazır bulundu. Partililer gecede sık sık  “Başbakan Sarıgül” sloganını attı. Dayanışma gecesine türbanlı, başı açık ve dekolte kıyafetleriyle gelen bayanların şıklık yarışı dikkat çekti.
 

İZDİHAM YAŞANDI
Partinin yemekli gecelerine katılmamayı prensip edinen Sarıgül`ün, il başkanı Çoşkun Ağaryılmaz`ın teklifini geri çevirmeyip geceye katılması, TDH Kocaeli Örgütü`nü bir hayli sevindirdi. Motive olan partililerin liderlerine olan ilgisi görülmeye değerdi. Geceye bir saat gecikmeli katılan Sarıgül`ün, salona girmesiyle bütün partililer ayağa kalkarak müzik eşliğinde ellerindeki bayrakları sallayarak salonu adeta sarıya boyadı. “Başbakan Sarıgül” sloganlarıyla inleyen salonda protokol masasına doğru ilerleyen Sarıgül`le, tokalaşmak, ona sarılmak, fotoğraf çektirmek isteyen partililer bir süre izdiham yaşanmasına neden oldu.
 

KOCAELİ ÖRGÜTÜ ÖZEL   
Sarıgül`ün güçlükle protokol masasına oturmasının ardından, il başkanı Coşkun Ağaryılmaz, gecenin açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Genel başkanları Sarıgül`ün Kocaeli`ne ayrı bir önem verdiğini hatırlatan Ağaryılmaz, geceye katılımlarından dolayı Sarıgül` teşekkür etti. Ağaryılmaz`ın selamlama konuşmasının ardından Mustafa Sarıgül alkışlarla kürsüye çıktı. Partilileri selamlayarak konuşmasına başlayan Sarıgül, Coşkun Ağaryılmaz`ı iktidarın hazırlık merkezinin başkanı olarak nitelendirdi ve Kocaeli`ne büyük önem verdiğini şu cümlelerle gösterdi:
 

AMPÜLÜN SÖNME VAKTİ
“Ben Kocaeli`ne milletvekili olarak geldim, genel başkan olarak geldim, bir dahaki sefere başbakan olarak geleceğim. İktidar olduktan sonra ilk durağım, iktidar yürüyüşümüzün ilk merkezi Kocaeli olacak.” Yaklaşık olarak 40 dakika kürsüde kalan Sarıgül, TDH`nin ilkelerini, partililerin halka nasıl davranması ve yaklaşması gerektiğini anlattı. Konuşması sırasında iktidar partisi AKP ile ana muhalefet partisi CHP`ye de yüklenen Sarıgül, şunları söyledi: “AKP`nin artık ömrü tükendi. Çünkü ampül belli bir süre sonra biter. CHP ise iktidar partisi değil, kongre partisi. İktidar olma gibi bir dertleri yok.”
 

KOCAELİ`NDE 7 MİLLETVEKİLİ
Sarıgül`ün bu sözleri uzun süre alkışlandı. Sarıgül konuşmasının ardından partilileri selamlayarak salondan ayrıldı ve restorantın arka bölümünde hazırlanan odada, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Soru cevap şeklinde hedeflerini aktaran Sarıgül, ilk genel seçimde Kocaeli`nde 4 ile 6 arası milletvekili çıkartmayı hedeflediklerini ancak arzularının, 7 milletvekili olduğunu söyledi. Kocaeli`nde birinci parti olacaklarını iddia eden Sarıgül, “Henüz partileşmedik ve 9 bin üyemiz var. Parti olduktan sonra üye sayımızı Kocaeli`nde 30 bine çıkaracağız” dedi.
 

HAZİRANDA PARTİLEŞECEK
Ülke gündemiyle ilgili soruları da yanıtlayan Sarıgül, Sivil Anayasa değişikliğinin, kesinlikle genel seçimlerden sonraya bırakılması gerektiğini dile getirdi. TDH`nin neden partileşmediği yönündeki soruları yanıtlayan Sarıgül, çok yakında partileşeceklerini belirterek, şunları söyledi: “Amblemimiz belli oldu. Bu amblemi benim dışımda bir kaç arkadaşımız gördü. Bu amlemin oluşması için 11 yıl çalıştık.  Bu amlem eşi, benzeri olmayan, Türkiye`yi anlatan ve hiçbir zaman hafızalardan silinmeyecek, çok uzun ömürlü bir parti amblemi olacaktır. Haziran`da Ankara`da partimizi kuruyoruz.”
 

SİRMEN`E TAZİYEYE GİTTİM
Toplantıda Sarıgül`e, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen`in TDH`ye katılıp katılmayacağı da soruldu. Sarıgül bu soruya, şu şekilde cevap verdi: “Sefa bey çok değerli bir dostumdur. Ben eski siyasetçileri yormak istemem, benim zaten çok iyi bir il başlanım ve kadrom var, yeni yüzlerle, yeni isimlerle iktidara yürümeye devam edeceğiz. Sirmen`e saygı duyuyorum. Bakınız hiç kimsenin haberi yok. Geçtiğimiz aylarda ablası vefat etti. Ben İstanbul`dan kalkıp İhsaniye`ye Sefa beye taziyeye geldim. Bütün partililerimden de istediğim budur; cenazelere, düğünlere ve geceleri taksi duraklarını ziyarete gidilecek.”

 

TDH'nin yemeğinden fotoğraflar için TIKLAYIN

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ