KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8610 TL
  • 6.4617 TL
  • 7.3392 TL
Kocaeli Zirve
‘Tersine Dünya’ yeniden sahnede
‘Tersine Dünya’ yeniden sahnede
Güncel
26 Aralık 2011 Pazartesi 15:10
  • 3545
  • 1

‘Tersine Dünya’ yeniden sahnede

Kocaeli Üniversitesi Tiyatro Kulübü "TERSİNE DÜNYA" adlı oyununu yoğun istek üzerine bir kez daha sahneye koyuyor. Oyun yarın akşam Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde oynayacak

Geçen sene seyirciden büyük beğeni toplayan Tersine Dünya adlı oyun yoğun istek üzerine yarın akşam Kocaeli Üniversitesi Tiyatro Kulübü ( KOUTİK) tarafından tekrar sahneye konulacak. Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde sahneleyecek olan oyunun bu seyirciyle buluştuğu son sahnesi olacak. Biletlerinizi Umuttepe'de Sosyal Tesislerin Önündeki Otoparktaki standımızdan, Anıtpark'taki standımızdan ya da oyun günü Süleyman Demirel Kültür Merkezi'ndeki standımızdan alabilirsiniz.


ERKEKLERE AYNA TUTUYOR
Orhan Kemal'in “Tersine Dünya” adlı romanından yola çıkarak KOUTİK öğrencileri tarafından yazılan Tersine Dünya`da yazarın anlattığı ellili yılları seksenlere taşınıyor. Oyunda Erkek egemen toplumun, kadınları, yaşamın her alanında ezdiği, yaşam hakkı tanımadığı bu toplumda, erkeklere bir ayna tutmak isteniyor. Bunu yaparken öğrenciler alışılmış tiyatral tekniklerin dışına çıktı.


HERKESİ BEKLİYORUZ
KOUTİK başkan yardımcısı Enis Ay, “Kadınların egemen olduğu bir dünya hayal ettik ve bütün rolleri baştan aşağı değiştirdik.
Hayatınızda bir gün bile kadın olmanın ne demek olduğunu düşündünüz mü? En azından bugün düşünün” diyerek “Tüm halkımızı  oyunumuzu izlemeye davet ediyorum dedi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ