KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
‘Yarım Kalem’ ile birinci oldu
‘Yarım Kalem’ ile  birinci oldu
Güncel
23 Kasım 2010 Salı 15:48
  • 1801
  • 0

‘Yarım Kalem’ ile birinci oldu

‘Bir Kare Öykü’ yarışmasında 19 Mayıs Lisesi öğretmenlerinden Ali Hakan Kişioğlu, ‘Yarım Kalem’ adlı eseriyle birinci oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Bir Kare Öykü` yarışmasının sonuçları açıklandı. ‘Öğretmenlerin Albümünden, Öğretmenlerin Kaleminden` sloganıyla gerçekleştirilen yarışmada Kocaeli genelinde eğitim veren öğretmenlerden fotoğrafla desteklenen bir öykü anlatması isteniyordu.


YARIM KALEM, BİRİNCİ OLDU

192 eserin katıldığı yarışmada birinciliği 19 Mayıs Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ali Hakan Kişioğlu ‘Yarım Kalem` adlı eseriyle kazandı. Yunus Emre Anaokulu Okul Öncesi Öğretmeni Müjde Yanık ‘Umut` adlı eseriyle ikinci olurken ‘Kese Kağıdındaki Dualar` adlı eseriyle Değirmendere Uğur Mumcu İ.Ö.O. Beden Eğitimi Öğretmeni Özgür Yalnızca üçüncü oldu.


TOPLAM 7500 TL ÖDÜL

Mansiyon ödüllerini ise ‘Yedi Renk` adlı eseriyle Akçakoca İ.Ö.O.`dan Türkçe Öğretmeni Fulya Top, ‘İzzet` adlı eseriyle Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi`nden Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Erdem Yıldırım ve ‘İlk Eserim` adlı eseriyle Suadiye İ.Ö.O.`dan Türkçe Öğretmeni Asiye Şahin kazandı. Yarışmada birinciye 3000, ikinciye 2000, üçüncüye 1000 ve mansiyon kazananlara da 500`er TL para ödülü verilecek.


ÖDÜL PROGRAMI SDKM`DE

Yarışmada dereceye girenler, ödüllerini yarın saat 19.00`da Süleyman Demirel Kültür Merkezi`nde (SDKM) yapılacak olan Öğretmenler Günü Özel Programı`nda alacak. ‘Eğitim Tarihinden Kesitler` fotoğraf sergisinin de yer alacağı programa şair, tiyatrocu, araştırmacı ve yazar Sunay Akın da katılacak.


JÜRİ SEÇERKEN ZORLANDI

Yarışmanın jüri üyeliğini Kocaeli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kazım Kurtoğlu, Eğitim Müfettişleri Başkanı Şerif Karataş, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Ali Yeşil, Mustafa İbiş ve Ayşe Gürel ile Büyükşehir temsilcileri Mehtap Kelav ve Kenan Göçer yaptı. Seka Park Otel`de 2 gün boyunca toplanan jüri üyeleri ilk olarak tüm eserleri tek tek okuyarak oy birliği ile ön elemeye tabi tuttu. 2. tura geçmeye hak kazanan 30 eser, puanlama usulü ile anlatım, kurgu, ileti ve fotoğraf ile eser arasındaki ilişki kriterleri çerçevesinde 11`e düşürüldü. Daha sonra yapılan değerlendirmede ise jüri üyelerin verdiği puanların ortalaması alınarak dereceye giren eserler belirlendi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ