KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8107 TL
  • 6.5687 TL
  • 7.3668 TL
Kocaeli Zirve
“Ah Kalbim” TIR’ı Başiskele’deydi
“Ah Kalbim” TIR’ı Başiskele’deydi
Güncel
09 Kasım 2010 Salı 12:46
  • 1340
  • 0

“Ah Kalbim” TIR’ı Başiskele’deydi

“Ah Kalbim” sloganıyla sosyal sorumluluk projesi başlatan Acıbadem Sağlık Grubu Mobil Aracı, Başiskele Belediyesi’nin ev sahipliğinde vatandaşların kalbini dinledi

Başiskele Belediyesi, Türkiye`de yaygın sağlık hizmeti veren Acıbadem Sağlık Grubu`na ait Ah Kalbim TIR`ını Başiskele`ye getirdi. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayati önem taşıyan kalp ve damar hastalıklarına dikkat çeken Ah Kalbim´ TIR`ı, talebe göre il ve ilçeleri dolaşarak vatandaşların kalp ve damar hastalıklarını kontrol edip bilgilendiriyor. Son olarak Başiskele`ye gelen Ah Kalbim mobil sağlık aracına vatandaşların ilgisi büyük oldu.
 

TARAMADAN GEÇİRDİ
Başiskele halkının sağlığına önem veren belediye başkanı Hüseyin Ayaz`ın da destek verdiği kampanya kapsamında ilçemize gelen Ah Kalbim mobil sağlık aracı, Başiskele`de 2 gün boyunca halkı kalp taramasından geçirdi. 1 doktor, 3 hemşire ve 2 de tıbbi sekreterin görev yaptığı TIR`a Başiskele Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü personelleri de destek verdi. Hizmet kapsamında vatandaşların EKG ölçümü, tansiyon, şeker, boy ve kiloları da kontrolden geçirildi.
 

KİTAP HEDİYE EDİLDİ
Tarama sonrasında muayene olan kişilere kampanya kapsamında hazırlanan ve Acıbadem Sağlık Grubu`na ait olan ‘Ah Kalbim` kitabı da hediye edildi. Kalp sağlığı ile bilinmesi gereken pek çok konuyu içeren kitapta; kalp sağlığı açısından anne karnındaki süreçten başlayarak bir ömür boyu dikkat edilmesi gerekenlerin yanı sıra hem çocuk hem de yetişkinlik döneminde sık görülen kalp damar hastalıkları ve tedavi yolları konusunda ayrıntılı bilgiler yer alıyor.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ