KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
‘Akıl Oyunları’ İzmit’te
 ‘Akıl Oyunları’ İzmit’te
Güncel
25 Eylül 2010 Cumartesi 17:13
  • 2568
  • 0

‘Akıl Oyunları’ İzmit’te

Kartanesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin kurucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu bu dönem faaliyete geçecek olan ‘Akıl Oyunları Akademisi’ni Real’de kurulan stand ile tanıttı
Yenişehir Mahallesi`nde bulunan Kartanesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi`nin kurucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Akıl oyunları Akademisi” İzmit Şubesi`nin açılışı ve “Akıl Oyunları Yarışması”nın duyurusu için Real Alışveriş Merkezi`nde bir tanıtım standı açarak velileri ve öğrencileri bilgilendirdi. Ömer Faruk Gergerlioğlu, Akıl oyunları Akademisi`nin Bursa`dan sonra İzmit`te Kartanesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi`nde faaliyete geçeceğini belirtti.
 
 
YARIŞMALAR 2-3 EKİM`DE
Real`de kurulan stantta Proje Sorumlusu Emrah Kirişçi ve Eğitim Uzmanı Gamze Özakyol da hazır bulundu. Tanıtım standına gelen veliler akademi ile ilgili bilgi alırken, küçük çocuklar da akademinin hazırladığı özel oyunlarla eğlendi. Kartanesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi`nde 2-3 Ekim`de 4-8 yaş arası tüm çocukların katılabileceği bir de ücretsiz yarışma düzenlenecek. 35 haftalık eğitim programı cumartesi ve pazar günleri gerçekleştirilecek.
 
 
300`Ü AŞKIN OYUN GRUBU
 Akademi`de her bir konu için özel tasarlanmış 300`den fazla oyun grubu bulunuyor. Akıl oyunları sınıfları 6 kişilik gruplardan oluşuyor. Bursa`da 4 yıl önce Muhammet Gültekin tarafından kurulan ve İzmit`te de Ömer Faruk Gergerlioğlu`nun katkılarıyla faaliyete geçecek “Akıl Oyunları Akademisi”, çocuklara nitelikli düşünme becerisi kazandırmayı amaçlıyor. Bursa`da 4-12 yaş arası çocuklarla sürdürülen eğitim programı İzmit`te 4-8 yaş arası çocuklar üzerinde uygulanacak. 
 
 
DOKTORA DÜZEYİNDE 
Üç yıllık bir ön çalışma sonrası şekillenen akademide psikoloji ve psikolojik danışmanlık gibi alanlarda hizmet veriliyor. Yüksek lisans ve doktora düzeyinde akademik araştırmalarına devam eden eğitimcilerin yer aldığı akademi Ar-Ge, oyun rehberliği, takip-ölçme-değerlendirme ve Teknik Birim`den meydana geliyor. Akıl Akademisi`ndeki oyunlar, dikkat-konsantrasyon, hafıza, geometrik algı, mantıksal bağ kurma ve problem çözme adı altında 5 ana konudan oluşuyor. Akademi`nin Bursa`da 4-12 yaş arasında eğitim verdiği 125 öğrencisi bulunuyor.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ