KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
1 oy farkla kazandı
 1 oy farkla kazandı
Güncel
26 Aralık 2012 Çarşamba 08:48
  • 1944
  • 11

1 oy farkla kazandı

İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun seçiminde mevcut başkan Penbe Arslan ve Şeniz Fahralı Bilgin kıyasıya yarışırken, Arslan bir oy farkla tekrar başkan seçildi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)`a bağlı olarak 2008 yılında kurulan ve 250 üyesi bulunan İl Kadın Girişimciler Kurulu`nun başkanlık seçimi önceki akşam Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Toplantı Salonu`nda gerçekleşti. Geçtiğimiz hafta 17 kişilik icra kurulunu seçen kadın girişimcilerin seçiminde; tüm icra kurulu üyeleri, KSO Genel Sekreteri Mahmut Turabi ve oda üyesi Yılmaz Bayraktar hazır bulundu. Seçimde mevcut başkan Penbe Arslan ile iş kadını Şeniz Fahralı Bilgin yarıştı. 
 
KIL PAYI KAÇIRDI
Kapalı zarf usulüyle yapılan oylamada başkanlık koltuğuna 9 oy alan Penbe Arslan yeniden otururken, Şeniz Fahralı Bilgin ise 8 oyda kaldı. Başkan yardımcıları için ise Nazan Topdemir Bülbül, Mukadder Doğanay, Filiz Özoğul Şahinoğlu ile Bahar Boyled yarıştı. Filiz Özoğul Şahinoğlu 10 oy ile Nazan Topdemir Bülbül de 9 oyla başkan yardımcılığına seçildi. Adaylardan Mukadder Doğanay 7, Bahar Boyled ise 8 oy aldı. 
 
KADINLARA YAKIŞIR
Aldığı zafer sonrası seçimi değerlendiren Penbe Arslan, “Kadınlara yakışır bir seçim yaptık. İlimize, ülkemize ve kadınlara hayırlı olsun. Güzel bir birliktelik vardı. Demokratik bir seçim oldu. İki adaylı olmasına rağmen herhangi bir tatsızlık yaşanmadı. Buraya gelen ve bana oy veren herkese teşekkür ediyorum. Kadınlarımız için proje üretmeye devam edeceğiz” dedi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ