KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7117 TL
  • 6.4041 TL
  • 7.0848 TL
Kocaeli Zirve
130 öğrenciye deprem eğitimi
 130 öğrenciye deprem eğitimi
Güncel
19 Ekim 2012 Cuma 15:32
  • 643
  • 0

130 öğrenciye deprem eğitimi

İzmit Belediyesi tarafından öğrencilere deprem eğitimi verilmeye başlandı. Bu kapsamda Gündoğdu İlkokulu öğrencileri eğitimden geçti
İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Zemin Araştırma Birimi tarafından öğrencilerin deprem konusunda bilinçlenmesi için eğitim veriliyor. Bu kapsamda sezonun ilk eğitimi Gündoğdu İlkokulu`nda verildi. Zemin araştırma birim sorumlusu jeofizik mühendisi Faruk Küçük ve jeoloji mühendisi Ayşegül Kural Ağdaş tarafından verilen eğitime 130 öğrenci katıldı. Öğrencilerin büyük bir heyecan içinde takip ettiği eğitimin diğer okullarda da belirli bir program çerçevesinde yapılacağı açıklandı. 
 
CEP KİTAPÇIĞI
Sinevizyon eşliğindeki eğitimde öğrencilere; dünyanın oluşumunda depremin etkileri, deprem dalgaları, fayların çeşitleri, deprem öncesi, deprem anı ve deprem sonrası alınabilecek tedbirler hakkında bilgi verildi. Faruk Küçük ve Ayşegül Kural Ağdaş, ülkemizin deprem kuşağında yer aldığını, deprem öncesi evde ve okulda alınması gereken tedbirler hakkında öğrencilere klipler izlettirip, doğal afet bilinçlendirme cep kitapçıklarından dağıttı. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ