KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
16 Kurban Kesim Yeri Vatandaşların Hizmetinde
 16 Kurban Kesim Yeri Vatandaşların Hizmetinde
Güncel
18 Ekim 2012 Perşembe 14:03
  • 1346
  • 1

16 Kurban Kesim Yeri Vatandaşların Hizmetinde

Büyükşehir Belediyesi bayram süresince 9 mezbaha ve 6 örnek kurban kesim yeri ile vatandaşlara hizmet verecek
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı`nda vatandaşların sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun şekilde kurbanlarını kestirmeleri için hazırlıklarını sürdürüyor. Kurban Bayramı`nda 9 adet mezbaha, 8 portatif kurban kesim yeri ve 1 kesimhane ile hizmet verecek Büyükşehir, çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.
 
ÖNLEMLER ALINIYOR
Vatandaşların sorunsuz, daha kolay ve sıra beklemeden kurban vecibesini yerine getirmeleri için önlemler alan Büyükşehir, şehrin belli noktalarında kesim yerleri oluşturdu. Kocaelililere gönül rahatlığı ile kurbanlarını kestirmeleri için çalışmalar yapan Büyükşehir, mezbaha ve örnek kesim noktalarını hijyenik hale getirdi.  
 
16 AYRI NOKTADA
Bu amaçla İzmit, Hereke, Uzunçiftlik, Yuvacık, Gölcük, Karamürsel, Kandıra, Gebze ve Darıca`daki mezbahaneler kurban kesimleri için hizmet verecek. Ayrıca, 42 Evler, Derince, Körfez, Kartepe, Başiskele, Gölcük, Kandıra`da hazırlıkları sürdürülen örnek kesim yerleri vatandaşların Kurban Bayramı`nda sorun yaşamamaları için vatandaşların kullanımına sunulacak.
 
HİJYEN ÖN PLANDA 
Büyükşehir Belediyesi`nin mezbaha, kesimhane ve örnek kesim yerleri hijyen açısından ilaçlama çalışmaları düzenli bir şekilde uygulanıyor. Ayrıca kurban kesimi esnasında görev yapacak veteriner hekimler kesimlerin uygun şartlarda yapılmasını kontrol altına alacak. Böylece kesimlerin hijyenik şartlarda yapılması ve vatandaşların sağlık sorunu yaşamamaları sağlanmış olacak.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ