KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
32 yıl sonra buluştular
 32 yıl sonra buluştular
Güncel
07 Ekim 2012 Pazar 15:06
  • 1403
  • 2

32 yıl sonra buluştular

1980 yılında İzmit Endüstri Meslek Lisesi Makine Ressamlığı Bölümü mezunları Yağmur Et Lokantası’nda bir araya geldi
İlimizin en köklü okullarından olan İzmit Endüstri Meslek Lisesi`nin Makine Ressamlığı Bölümü 3-S sınıfında eğitim gören ve 1980-1981 eğitim–öğretim döneminde buradan mezun olan sınıf arkadaşları Sekapark Yağmur Et Lokanta`sında bir araya geldi. 32 yıl aradan sonra gerçekleşen ilk buluşmaya 3-S sınıfı büyük ilgi gösterdi.
 
32 YIL SONRA İLK DEFA
1980 yılında 3-S sınıfı mezunları, sınıf başkanı olan, Fethiye Caddesi`nde faaliyet gösteren Ekber Giyim`in sahibi olan Hasan Yılmazer`in organizasyonuyla bir araya geldi. Yılmazer, bazı arkadaşlarını telefonla bazılarını ise görüştüğü arkadaşlarının yardımıyla programa davet etti.
 
ÖĞRETMENLER DE KATILDI
Mezunların buluştuğu programa İzmit Endüstri Meslek Lisesi Atölye Meslek öğretmenleri Yasar Sarıca, Nazif Yılmaz ve Hüseyin Candemir de katıldı. Yıllar sonra meslek lisesi mezunlarıyla öğretmenleri sınıf ortamı kurarak birlikte sohbet etti ve birbirlerine okul sonrasında yaptıklarını anlattı.
 
HER YIL BULUŞACAKLAR
Bu yıl sadece 3-S sınıfının katıldığı buluşma programına gelecek yıl, aynı dönemde mezun olan makine ressamlığı bölümünün diğer sınıfları da davet edilecek. Bundan böyle İzmit Endüstri Meslek Lisesi Makine Ressamlığı Bölümü mezunları her yıl  bir yere buluşarak hasret giderecek.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ