KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Acısu Parkı’nda bitmek bilmeyen çile
 Acısu Parkı’nda bitmek bilmeyen çile
Güncel
04 Kasım 2012 Pazar 08:53
  • 1626
  • 6

Acısu Parkı’nda bitmek bilmeyen çile

Acısu’da çalışma tam anlamıyla bitmedi. Yol parke taşlarla döşenerek güzel bir görünüm kazanmış olsa da parktaki çalışmanın bitmemesi can sıkmaya devam ediyor
İzmit Belediyesi tarafından Acısu`da yapılan çevre düzenlemesinde Acısu yolu trafiğe açılırken çok sayıda kafenin bulunduğu Acısu Parkı`nda ise hala bir gelişme olmadı. İhale planına göre aralık ayının başında bitmesi gereken çalışma için işler ağır işliyor. Yaz başında başlayan İzmit Acısu`daki yol ve park çalışmaları uzun sürünce vatandaşı sıkıntıya sokmuştu. 
 
GÜZEL BİR GÖRÜNÜM
Haziran ayından itibaren 7 aylık süreyle ihaleye çıkan Acısu yol ve park düzenlemesinin İnönü Caddesi Yeni Turan bölgesi ile Merkez Bankası arasında bağlantıyı sağlayan yol tamamlanarak trafiğe açıldı. Yolun tamamlanmasıyla İzmit için bir çileye dönüşen bölge trafiği bir nebze olsun rahatladı. Yol parke taşlarla döşenerek güzel bir görünüm kazanmış oldu. Ayrıca yolun sağ ve sol taraflarında yağmur giderleri ve rögar sistemi yenilendi.
 
ESNAF MAĞDUR
Böylece yağmur yağdığında su baskınlarının önüne geçilecek. Acısu yolunun tamamlanmasına rağmen çok sayıda kafenin bulunduğu Acısu Parkı`nda ise çalışmalar devam ediyor. İhaleye göre yapım işinin aralık ayı başında bitmesi gerekiyor. Buna rağmen Acısu`da gözle görünür bir çalışma yapılmıyor. Parkın içine yığılan parke taşları öylece dururken, işçiler ağır aksak çalışma yürütüyor. Bölgede esnaf ise büyük mağduriyet yaşıyor.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ