KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
AD Demirel’de toplu sözleşme imzalandı
 AD Demirel’de toplu sözleşme imzalandı
Güncel
07 Aralık 2012 Cuma 08:39
  • 2346
  • 1

AD Demirel’de toplu sözleşme imzalandı

Birleşik Metal–İş ile AD Demirel arasında toplu sözleşme imzalandı. Ücretlerde ilk altı ay izin yüzde 10.27, ikinci altı ay için enflasyon, üçüncü altı ay için enflasyon artı 1 puan, dördüncü altı ay için enflasyon şeklinde artış sağlandı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı`nca, örgütlü oldukları tüm yerler için yetki belgeleri gelen, başkanlığını Hami Baltacı`nın yaptığı Birleşik Metal–İş Sendikası Kocaeli Şubesi`nin örgütlü olduğu AD Demirel`de 2 yıllık toplu iş sözleşmesi önceki gün imzalandı. Atilla Doğan`ın sahibi olduğu AD Demirel`de 100 işçi çalışıyor. Sendika yetkilileri ve iş veren arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinde ücretlerde ilk altı ay izin yüzde 10.27, ikinci altı ay için enflasyon, üçüncü altı ay için enflasyon artı 1 puan, dördüncü altı ay için enflasyon şeklinde artış sağlandı. 
 
SOSYAL HAKLAR YÜZDE 18
Sosyal haklarda ise yüzde 18 artış kabul edildi. Sözleşmeye göre saat ücretleri ortalaması 10.63 TL`ye geliyor. Saat ücretlerinde en altaki gruba 1.80 TL, en üst guruba ise 0.75 TL zam yapılmış oldu. Birleşik Metat–İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Hami Baltacı işçiler adına iyi bir toplu sözleşme yaptıklarını, saat ücretlerinde gelir durumunu baz aldıklarını söyledi. Nema Makeni, Termo Makine, AD Demirel, Erciyas Çelik Boru, Cem Bialetti, Baysan Radyatör, Baysan Trafo Kazanları, Bekaert, Standart Depo gibi yerlerde de örgütlü olan Birleşik Metal İş Kocaeli Şubesi`nin, önümüzdeki günlerde bu yerlerde de toplu sözleşme imzalaması bekleniyor. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ