KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Adliye sarayı Kavakçılık’a gidiyor
 Adliye sarayı Kavakçılık’a gidiyor
Güncel
16 Aralık 2012 Pazar 22:23
  • 5426
  • 14

Adliye sarayı Kavakçılık’a gidiyor

AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, yetersizliği nedeniyle sık sık gündeme gelen adliye binasını Kavaçılık’a taşımayı planladıklarını söyledi
Kocaeli Adliye Sarayı uzun yıllardır Körfez Mahallesi Hafız Binbaşı Caddesi`nde hizmet veriyor. Ancak bölgededeki otopark eksikiliği ve binanın zaman içinde ihtiyaca cevap vermez hale gelmesi kent için büyük bir sıkıntı olmaya başladı. Sık sık taşınması gündeme gelen adliye binasıyla ilgili şu ana kadar net bir adımatılmazken AKP`li milletvekili Fikri Işık, adliyenin akıbetiyle ilgili projeyi açıkladı. 
 
KAVAKÇILIK`A TAŞINACAK
Işık, AKP Kartepe İlçe Teşkilatı`na gerçekleştirdiği ziyarette kent için öenmli açıklamalar yaptı.Adliye binasının yetersiz oluşundan dolayı yaşanan sıkıntıların farkında olduklarını söyleyen Işık, “Adliye sıkışmış durumda. 10 sene önce yapılmış ve artık demode oldu. Kavakçılık mevkiindeki bin dönüm arazinin bir bölümünde yeni adliye sarayının inşaa edilmesini düşünüyoruz” dedi.
 
ACISU`DAN BANLİYO
Daha önce bu bölgeye hastane yapılması planlanıyordu ancak projeden vazgeçilmişti. Kavakçılık, adliye binasının yeni adresi oldu. Öte yandan yüksek hızlı tren projesi hakkında da konuşan Işık, yapılacak olan 3 hattan birinin banliyö olacağını, Acısu`dan kalkacak banliyö treniyle İzmit`e ve Gebze`ye yolcu taşınacağını da açıkladı. Işık böylece metro ihtiyacının ortadan kalktığını aktardı.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ