KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
AGD’den İsrail tepkisi
 AGD’den İsrail tepkisi
Güncel
16 Kasım 2012 Cuma 16:57
  • 854
  • 1

AGD’den İsrail tepkisi

İsrail’in Filistin’i bombalamasının ardından tepkiler çığ gibi büyüyor. AGD Kocaeli Şubesi, Filistin halkına destek olmak için sokaktaydı
İsrail`in Muharrem ayının ilk günü Filistin`i bombalamasına tepki amacıyla dün Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kocaeli Şubesi Sabri Yalım Parkı`nda eylem gerçekleştirdi. Eyleme AGD şube başkanları, çok sayıda siyasi parti temsilcisi ve vatandaş destek verdi. Ellerinde dövizlerle ve ‘Gazze için ayaktayız` yazılı pankartlar taşıyan eylemciler İsrail karşıtı sloganlar attı, Filistinliler`in yanında olduklarını ifade etti. 
 
ŞİDDETE KARŞILIK ŞİDDET
Kalabalık adına basın açıklamasını yapan AGD Kocaeli Şube Başkanı Samet Gürsoy, “Öteden beri terör devleti olduğunu söylediğimiz işgalci İsrail yine Müslüman Filistin halkına yönelik acımasız bir katliama girişmiştir. Kim ne derse desin ABD İsrail`in bu davranışını görmezden gelecektir. ABD`de kim başkan olursa olsun eli kanlı İsrail`i desteklemeye devam edecek. İsrail`in anladığı tek dil şiddetine karşılık göreceği şiddettir” dedi. 
 
İSLAM BİRLİĞİ KURULMALI
Son olarak ise Gürsoy, “İslam ülkelerinin yöneticileri ya da hükümetleri İsrail`in şımarıklığı karşısında çaresiz kalıyorsa biz biliyoruz ki bu durum bugün ortaya çıkmadı. Bu, ülkelerin dünkü batı yanlısı tercihlerinin bir sonucudur. Bölgede huzur ve barış ortamı isteniyorsa bunun tek yolu var o da adalet ekseninde bir İslam birliği kurulmasıdır” diye konuşmasını noktaladı. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ