KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Ambalaj atıkları toplantısı Kandıra’da yapıldı
 Ambalaj atıkları toplantısı Kandıra’da yapıldı
Güncel
24 Eylül 2010 Cuma 17:30
  • 1289
  • 0

Ambalaj atıkları toplantısı Kandıra’da yapıldı

Belediye başkanları ve çevre mühendislerinin katıldığı ambalaj atıkları değerlendirme toplantısı Kandıra’da gerçekleştirildi
Ambalaj atıkları değerlendirme toplantısı Kandıra Kerpe Sahili`nde Kaptan Restaurant`ta düzenlendi. Ev sahipliğini Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan`ın yaptığı toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanları, çevre mühendisleri ve ambalaj atıklarıyla ilgilenen personeller katıldı. Toplantıda ilk konuşmayı ev sahibi Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan yaptı. 
 
 
AMBALAJ ATIKLARI FAZLA
Başkan Kan konuşmasında, “Diğer ilçelerde olduğu gibi atık toplama çalışmaları Büyükşehir ve belediyemiz arasında güzel bir uyumla yürütülmektedir. Küçük bir ilçe olmamıza rağmen coğrafi anlamda çok geniş bir alana sahip olması nedeni ile çok yoğun bir şekilde çöp üretilmektedir. Köylerimiz de 2007 yılına kadar çöpler toplanmıyordu turizm bölgesi olması sebebi ile ambalaj atıkları çok fazla olmaktaydı” dedi.
 
 
145 KONTEYNIR BIRAKILDI
Tıbbi atıklarda işyerlerinin yağ atıklarında ve katı atık konusunda aşama kaydettiklerini sözlerine ekleyen Kan, Kandıra`da toplam 145 adet ambalaj atık konteynırı bulunduğunu sözlerine ekleyerek şunları kaydetti; “55 kilometrelik sahil yerleşkesinde yoğun bir nüfus var. O yüzden yoğun bir şekilde çöp konteynırları bırakıldı. Okullarımızda verilen eğitimler ve halkımıza verilen eğitimler sonrasında uygulamada artış sağlandı. 
 
 
KANDIRA HALKI BİLİNÇLİ
Ambalaj atıkları toplama komisyonu üyesi İsmail Özbey de komisyon çalışmaları hakkında sunum yaptı. İlçelerdeki ambalaj atıkları toplama işlemlerini verilerle anlatan Özbey, “Kandıra`da 140 kişiye 1 konteynır düşüyor. İlçenin dezavantajı ise toplama istasyonuna çok uzak bir ilçe olması. Fakat Kandıra halkı ambalaj atığı konusunda gayet bilinçli bir konumda. Ambalajlar temiz ve düzenli konteynırlara atılıyor” şeklinde konuştu.
 
 
KANDIRA BEZİ HEDİYE ETTİ
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise konuşmasında şunları ifade etti; “Çevre bizim evimizin salonu gibi medeniyet göstergesidir. Kocaeli sanayi kenti olması nedeniyle çevreye çok önem veriyoruz. Belediye başkanlarımızın iyi bir ekip kurarak bize destek vermelerini bekliyoruz. Geçen yıl 1 milyon ağaç diktik bu yıl ise 1,5 milyon fidan dikeceğiz.” Toplantı sonrasında Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan toplantıya katılanlara Kandıra bezi hediye etti
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ