KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Aslan Çimento’nun yolu değişecek
 Aslan Çimento’nun  yolu değişecek
Güncel
07 Aralık 2012 Cuma 10:57
  • 1388
  • 0

Aslan Çimento’nun yolu değişecek

Darıca Tuzla Caddesi’ni kullanan Aslan Çimento Fabrikası’nın güzergahının değiştirilmesi yönünde çalışmalar için başkan Karabacak’a yetki verildi
Darıca Belediyesi Meclisi 2012 yılının son  toplantısını gerçekleştirdi. Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak`ın başkanlık ettiği toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Toplantıda kasım ayı meclis toplantısına ait tutanak özetleri okunup görüşülürken, gündeme alınmak istenen önergeler ve izin talepleri değerlendirildi. Aralık ayı meclisinde imar ve şehircilik müdürlüğünden gelen plan tadilatları hakkındaki yazılar ve imar komisyon raporları görüşülerek karara bağlandı.
 
ASLAN ÇİMENTO YOLU 
Darıca Belediyesi Meclisi tarihi bir karara imza atarak, mal sevkiyatı için Tuzla Caddesi`ni kullanan Aslan Çimento Fabrikası`nın güzergahının değiştirilmesi yönünde çalışmalar için başkan Karabacak`a yetki verdi. Karabacak, özellikle son yıllarda nüfusu artan ilçede, sahil ikinci etap çalışmalarının da tamamlanmasıyla sahil yolunun yoğunluğunun artması sonucu bu kararın kaçınılmaz olduğuna vurgu yaptı. 
 
HALKA AÇILACAK 
Tarım arazilerinde açılacak alternatif yolla birlikte, özellikle kamyonların şehir içine girmesinin ve sahil yolunu kullanmasının önüne geçileceğine değinen Karabacak, “Siz değerli meclis üyelerimiz, ilçemizin kaderini değiştirecek çok önemli bir karara imza atıyorsunuz. Bu bağlamda hepinize verdiğiniz katkı ve desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 
Çalışmalarla ilgili de meclise bilgilendirmede bulunan Karabacak, Bayramoğlu`nda yaklaşık 2 kilometrelik uzunluğa sahip plajların, yazın tamamen halka açılacağı müjdesini verdi. 
 
TURİZM KENTİ OLUYOR 
Karabacak son olarak, “Büyükşehir Belediyemizle birlikte sahillerin halka açılması yönünde tebligatlarımızı yaptık. Orada yapacağımız düzenlemeyle birlikte bölge halkımız artık Darıca`da gönül rahatlığıyla yüzebilecekler. Arıtma tesisimizin devreye girmesiyle birlikte denizlerimiz artık yüzülebilir seviyeye geldi. Evsel ve sanayi atıklarımız artık denize bırakılmıyor. Arıtma tesisinde toplanarak burada arıtılmak suretiyle denizlerimiz hayat buluyor. Darıca turizm kenti olma yolunda hızla ilerliyor” diye konuştu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ