KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Atatürkçülere saldırdılar!
 Atatürkçülere saldırdılar!
Güncel
04 Kasım 2012 Pazar 08:50
  • 2283
  • 37

Atatürkçülere saldırdılar!

Kartepe İnsan Hakları Dayanışma Derneği’nin haftalık basın açıklamasında hedef Cumhuriyet Bayramı kutlamalarıydı. Eylemciler, açıklamada Atatürkçüler’i hedef aldı
Bıkıp usanmadan her hafta garip açıklama yapmaya devam eden Kartepe İnsan Hakları Dayanışma Derneği, dün yine Sabri Yalım Parkı`ndaydı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında hükümetin yasakçı politikasına karşı yapılan yürüyüşleri ve tepkileri hedef alan dernek adına açıklama yapan başkan Ali Akbaş, ortak eylem yapan CHP`yi, İşçi Partisi`ni, Türkiye Gençlik Birliği`ni eleştirdi.
 
SÖZDE ATATÜRKÇÜLER
Atatürkçüler`e olmadık hakaretler eden dernek başkanı Akbaş, konuşmasında şunları söyledi: “Ankara Valiliği`nin, sözde Atatürkçü dinozorların yürüyüşünü yasaklamasını gereksiz görmekteyiz, sonuçta izin verilmeli ve gereksiz yere gerilim ortamı meydana getirilmemeliydi. Can çekişen Kemalist güruh bu eylemle biraz moral bularak, kendileri çalıp kendileri oynayacak, tükenmişliğin verdiği moral bozukluğunu dağıtmaya çalışacaklardı, fakat gösteriler yasaklanınca ortalığı dağıttılar. 
 
KORUMA ALTINA ALINSIN
Kemalist güruhun çürüyen, kokuşan, putçu anlayışlarına, son görevlerini yapma hakkı kendilerine tanınmalıydı. Bu putperest Kemalist Atatürkçü kelaynak kuşlarınında koruma altına alınmasını hükümetten hassaten rica ediyoruz. Siz kim cumhuriyet kim, siz kim demokrasi kim? Bu ülkede, bugün ne padişahlık isteyen var, ne de serbest seçimlere karşı olan. Fakat işin kötü tarafı hala bu ülkede cumhuriyet diye bir yönetim bulunmamaktadır. Bizler bu ülkeye biran evvel cumhurun cumhuriyetinin gelmesini, laikliğin, başörtüsü yasağının, referandumla, cumhura sorulmasını istiyoruz.” 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ