KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Ayhan Güven'den çalışanlarına nazik uyarı..!
 Ayhan Güven'den çalışanlarına nazik uyarı..!
Güncel
15 Aralık 2012 Cumartesi 10:29
  • 2400
  • 5

Ayhan Güven'den çalışanlarına nazik uyarı..!

Kentimiz Sanayi'nin son derece yoğun olduğu bir bölgenin tam kalbinde bulunuyor. Oldukça büyük fabrikalar kentimizde faaliyet göstererek üretimlerini dünya pazarlarıyla buradan buluşturuyorlar
Ancak zaman zaman ticari faaliyetler dışındaki sorumluluklarını ihmal edebiliyor bu işletmeler. Halbu ki insan odaklı yaklaşımların, işçilerin motivasyonları bakımından son derece önemli olduğu bilimsel olarak ispatlanmış durumda. Bu durumu dikkate alan ve insan odaklı çözümler üreten çok az kurum var. 
Örneğin, 1962 yılından beri yarım asırdır kentimizde ürettiği ürünleri dünyaya pazarlayan firmalardan bir tanesi olan Pirelli, tebrik edilecek bir davranışa imza atmış.  
Fabrikanın hemen giriş kısmına, çalışanların sıklıkla toplandığı yemekhane binasının önüne  bir uyarı tabelası asarak fabrika personelini akciğer kanserine karşı bilinçlendirmek adına son derece önemli bir adım atmış. Tabelanın hemen altında da muhtemelen söz konusu uyarının fikir babası olan fabrika müdürü Ayhan Güven'in imzası bulunuyor. 
Tabelada aynen şöyle yazıyor;  “ Sevgili Arkadaşlarım! Sigarayı bırakmanızın ne kadar ZOR olduğunu biliyorum ve; Sizleri gerçekten anlayabiliyorum... Ama her içtiğiniz sigaranın özellikle akciğer kanserine sizleri ve sevdiklerinizi bir adım daha yaklaştırdığını unutmayalım. O bizim hayatımızı mahvetmeden biz onu bırakalım. Sevdiklerimiz bizim varlığımızla mutlular... Sevgilerimle Fabrika Müdürü Ayhan Güven”
Çalışanlarını para verip çalıştırmaktan öte, onları topluma ve kendilerine faydalı birer birey haline getirmek için çabalayan Pirelli fabrikasını son derece önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atmış gibi görünüyor. 
Fikre ev sahipliği yapan Pirelli fabrikasının tüm yöneticilerini ve Pirelli fabrikası müdürü Ayhan Güven'i alkışlamak gerekir. Bizde kendisini canı gönülden tebrik ediyoruz. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ