KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Balkan Türkleri’nde doyumsuz eğlence
 Balkan Türkleri’nde doyumsuz eğlence
Güncel
30 Aralık 2012 Pazar 13:23
  • 2043
  • 4

Balkan Türkleri’nde doyumsuz eğlence

Her yıl, yılbaşı öncesinde bir araya gelen Balkan Türkleri, önceki akşam Derince Yenikent’te bulunan Grand Körfez Otel’de doyasıya eğlendi
Balkan Türkleri Derneği (BALTÜRK), önceki akşam Derince  Yenikent`te bulunan Grand Körfez Otel`de birlik ve kaynaşma gecesi düzenledi. Geceye BALTÜRK Genel Başkanı Bayram Çolakoğlu ile yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaptı. 1985 yılında kurulan ve Karamürsel, Derince, Körfez, Gebze ile Çayırova`da şubeleri bulunan derneğin gecesine katılım oldukça yoğun oldu.
 
YENİ YILI KUTLADILAR
Geceye BALTÜRK Federasyonu Genel Başkanı Yüksel Öztürk, BALTÜRK Federasyonu Genel Sekreteri Hüsamettin Çınar, MHP İzmit İlçe Başkanı Kaan Dilmen, Derince Belediye Başkan Yardımcısı Osman Ergin ile çok sayıda davetli katıldı.  Davetliler, gecenin yapıldığı Grand Körfez Otel`i tıklım tıklım doldurdu. Yılbaşı öncesi bir araya gelen Balkan Türkleri hem yeni yılı kutladı hem de güzel bir gece geçirdi.
 
HUZURLU BALKANLAR İÇİN
Gecenin açılış konuşmasını yapan BALTÜRK Genel Başkanı Bayram Çolakoğlu, yemeğe katılan davetlilere teşekkür etti. Çolakoğlu, “Bizler Balkanlıyız. Balkanlı demek rengini şehit kanından almış bayrağımızın değerini bilmektir. Bizler huzurlu bir Balkan coğrafyası için çalışıyoruz” dedi. BALTÜRK Federasyonu Genel Başkanı Yüksel Özkan da davetlileri selamlayarak federasyon içindeki en çalışkan derneğin BALTÜRK olduğunu söyledi.
 
DAMAT HALAYI ÇEKTİLER
Yapılan konuşmaların ardından derneğe katkısı dokunan isimlere plaket verildi. Gecede  Balkanlar Folklor ekibi birbirinden güzel Balkan oyunlarını sergiledi. BALTÜRK Genel Başkanı Bayram Çolakoğlu ile protokol üyeleri birlikte damat oyunu oynadı. O Ses Türkiye yarışmasında katılan İzmitli Eren de şarkılarıyla geceye renk kattı. Eğlence gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ