KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Baro’da kongre günü
 Baro’da kongre günü
Güncel
12 Ekim 2012 Cuma 21:36
  • 1576
  • 2

Baro’da kongre günü

Mevcut başkan Tamer Solakoğlu ile Hüseyin Acurman’ın yarışacağı kongre yarın başlıyor
İlimizde 1938 yılında kurulan Türkiye`nin en köklü barolarından olan Kocaeli Barosu`nun beklenen olağan genel kurulu bugün başlıyor. İki gün sürecek kongrede seçim ise yarın yapılacak. Mevcut Başkan Av. Tamer Solakoğlu ile Av. Hüsayin Acurman`ın yarışacağı kongre bugün saat 10.00`da Sabancı Kültür Sitesi`nde başlayacak. Bin kadar üyenin oy kullanma hakkı bulunan kongrede 11 kişilik yönetim, 5 disiplin, 3 denetim ve 3 Türkiye Barolar Birliği delegesi seçilecek. Baro Yönetim Kurulu üyeliği için Körfez`de avukatlık yapan Hakan Çelikkeser ise bağımsız aday oldu. Çelikkeser, yeterli oyu alırsa kazanan başkan adayının yönetim kurulu üyesi oyacak.
 
 
ÇARŞAF LİSTELİ SEÇİM
Baro kongresinde seçim çarşaf liste yöntemiyle yapılacak. Her iki adayın anahtar listesindeki isimler alfebetik sıraya konularak liste haline getirelecek. Yönetim kurulu için en çok oy alan 10 isim yönetim kurulu asıl üyeliğine seçilecek. Kongrede başkan, yönetim kurulu, disiplin, denetim ve Türkiye Barolar Birliği delegeliği için toplam 5 ayrı sandıkta oy kullanılacak.
 
ACURMAN`IN LİSTESİ    
Seçime iddialı hazırlanan başkan adayı Hüseyin Acurman, baroyu siyasetten arındıracağını belirterek, başkan seçilmesi halinde Kocaeli Barosu`nu layık olduğu yere taşımak için bütün gücünü ve birikimini seferber edeceğini söyledi. Acurman`ın yönetim kurulu üyesi şu isimlerden oluştu. Hüseyin Acurman (Başkan adayı),  Nuri Almaz, Gülşah Arkut, Arif Aküzüm, M. Salih Fırat, Çağrı Çakıcı, Hüseyin Yılmaz, Fatma Hürriyet Kaplan, Kadir Caner Karakadılar, Filiz Özlem Özaydın, Sedat Çoruh.
 
SOLAKOĞLU`NUN LİSTESİ
Baro`da bir dönem başkanlık yapan ve yeniden aday olan Tamer Solakoğlu da eksik kalan projelerini tamamlamak için aday olduğunu söyledi. Geçen dönem başkanlık görevi süresinde çok fazla parformans ortaya koyamadığı için baro içinde eleştirilen Solakoğlu`nun yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluşuyor. Tamer Solakoğlu (Başkan adayı), Mehmet Akgül, Gülhanım Kara, Arzu Türkkal, Çiğdem Demircan, Ali Yıldız, Serdar Çolak, İbrahim Ulufer, Arif Aküzüm, Işık Ballıcak, Alattan Çakmak. 
 
BAĞIMSIZ ADAY
Yönetim kurulu üyeliği için bağımsız adaylığını açıklayan Hakan Çelikkeser de meslektaşlarına çağrıda bulunarak, “Etkin, sorunları çözen, kısır döngülere karşı sıradan değil, sıra dışı bir yapı ile kararlılıkla mücadele eden bir yapı olmalı. Katılımcı ve pozitif bir anlayışla avukatlık mesleğini en iyi şekilde daha da ileri götürebilmek ve tüm avukatlarla birlikte hukukun üstünlüğü için projelere imza atarak baromuza katkı sağlayacağıma inanıyorum” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ