KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8107 TL
  • 6.5687 TL
  • 7.3668 TL
Kocaeli Zirve
Başiskele’de ruhsatsız imalathane mühürlendi
 Başiskele’de ruhsatsız  imalathane mühürlendi
Güncel
24 Eylül 2010 Cuma 17:27
  • 1348
  • 0

Başiskele’de ruhsatsız imalathane mühürlendi

Başiskele Belediyesi ekipleri, Vezirçiftliği Mahallesi’nde faaliyet gösteren pişmaniye imalathanesini ruhsatsız olduğu ve sağlık koşullarına uymadığı gerekçesiyle mühürledi
Başiskele Belediyesi ilçe genelinde ruhsatsız ve halkın sağlığını tehdit eden üretim ve imalat yerlerine göz açtırmıyor. Geçtiğimiz hafta vatandaşların yoğun şikâyetleri üzerine harekete geçen ekipler yaptığı denetimler sonucu Vezirçiftliği Mahallesi`nde faaliyet gösteren pişmaniye imalathanesine bir baskın düzenledi. Firmanın ruhsatsız olduğunu tespit eden ekipler gıda üretimi yapan işyerinin de sağlık koşullarına uygun üretim yapmadığını belirledi.
 
 
DENETİMLER SÜRECEK
Denetimler sonrasında encümen toplantısında işletmenin mühürlenmesine karar veren Başiskele Belediyesi, zabıta müdürlüğü ekipleri ile birlikte işletmeyi tekrar denetledi. Zabıta müdürlüğü yaptığı incelmede süre tanıdığı işletmenin verilen yasal süreçte hiçbir önlem almadığını ve gerekli şartları yerine getireceğini tespit ederek gerekli işlemleri başlattı. Halk sağlığına önem verdiklerini belirten yetkililer, denetimlerine sıklıkla devam edeceklerini söyledi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ